Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A gyógyteák miért nem érintkez...

A gyógyteák miért nem érintkezhetnek fém eszközökkel, és miért kell mindenáron lefedni őket, míg áznak?

Figyelt kérdés

Nem filterest vettem, hanem igazi tasakos gyógynövényt.

Fém teatojásom van, műanyagot bele sem lehetne tenni a tűzforró vízbe.

De ha beleszórnám a füvet, akkor utána is csak fém szűrőn tudnám leszűrni.

Nem értem, mi bajuk lesz a fémtől.


És miért kell feltétlenül lefedni őket?

Minden egyes elkészítési javaslat ezt írja, de attól mi változik?


2016. dec. 20. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A fém képes megkötni a hatóanyagokat, így a gyógyteának elveszik (vagy jelentősen csökken) a gyógyhatása. Nem viccből találták ki.
2016. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem műanyag szűrőm van,pont emiatt.De létezik szilikon teatojás is.
2016. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem rajongok a szilikonért.

Van erre, amit írtatok, valahol valami hivatalos cikk?

Hiszek Nektek, ne értsetek félre, csak olyan fura ez, mert elolvastam már vagy 30 cikket, meg itt az összes kérdést évekre visszamenőleg egy bizonyos gyógynövényről, de a miért-ekre sehol sem térnek ki.


A szilikon egyébként kb mennyibe kerül? Gondolom százas boltban lehet kapni.

2016. dec. 20. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Hú,már nem emlékszem rá,hogy hol vettem.Nekem pont ilyenem van,ezen az oldalon 700 Ft,az enyém drágább volt valamennyivel.

[link]

2016. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:

Lefedni azért kell hogy a gőzzel ne távozzanak el az illóolajok. A fémről nincs tippem de ha van olyan kis saválló (rozsdamentes)edényed ami biztos hogy az, abban szerintem megfőzheted és egy gézen leszűröd és lefeded,állni hagyod. (cor 32 vagy ilyesmi)edényke.

Hűtőben sem szabad tárolni,legideálisabb a sötét üvegbe való tárolás ha egyszerre nem iszod meg.

2016. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!