Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 4 es dioptriáju szemet meg...

4 es dioptriáju szemet meg lehet szemtornával gyógyítani?

Figyelt kérdés

2016. nov. 8. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen szemet nem lehet vele meggyógyítani. Legfeljebb erősíti a szemet.
2016. nov. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én életemben nem találkoztam olyan emberrel, akinek sikerült javítania a szemén, csak olyannal, akinek az ismerősének a nénjének az unokatestvére alkalmazta sikerrel ezeket a gyakorlatokat :) Úgyhogy nekem nem volt kedvem belevágni. Eleve nehezen tudom elképzelni a fokozatos javulás hosszú folyamatát, csináltassak kéthetente új szemüveget, hogy ne fájjon a fejem vagy egyszerűen csak vállaljam be, hogy hónapokig szart se látok (érdekes lehet így dolgozni...)?
2016. nov. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon csípem amikor olyanok mondanak véleményt valamiről, akik nem érdekeltek a témában, vagy meg sem próbálja, mert nem hisz benne.

Nos rossz hírem van a szkeptikusoknak, az okoskodóknak, a mániákus grafomán beszólongatóknak.

Magam is gyanakodva olvastam a módszerről és hüledeztem a szemtréner szemüveg árán, míg sok év után filérekért rendeltem egyet az ebayről, gondolván hogy ezzel nem vesztek, csak pár száz forintom ugrik ha mégsem jön ösze és nem pedig sok ezret, amennyiért nálunk volt a kezdeti ára.

Nekem +4-es kellett már az utóbbi időkben.

Másfél hónap után ott tartok, hogy a régi 3-as már sok, a 2-es még kevés. Két hete mérték műszeresen és a mérés eredménye is 1,5 dioptria javulást mutat. Módszeresség, kitartás, és ha ugyan teljesen nem is kapod vissza a régi látásodat, de sokat fog javítani. Idő kérdése, de akár az is megtörténhet ugyan. Erről még nem tudok hitelesen nyilatkozni.

2016. nov. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennek igazán örülök. Aprócska üröm az örömömben, hogy szerintem egy aránylag értelmes problémát vetettem fel, a sértegetésre szánt soraid helyett akar kitérhettél volna ennek megválaszolására :)
2016. nov. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szemtorna nem ér semmit. Az általunk akaratlagosan mozgatható szemizmok nem ugyanazok mint amelyek a fókuszálásért felelősek, innentől kezdve bukik a mutatvány. Ha valakinek a szemgolyója megnyúlt (rövidlátó, márpedig ez a zavaróbb) azon biztos, hogy nem változtat semmit. Pluszos szemmel csak annyiban más a helyzet, hogy az agy jó pár dioptriát tud még kontrollálni, de a szem optikai tulajdonságain ott sem lehet változtatni.
2016. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*kontrollálni = korrigálni
2016. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!