Debrecenben ki az, aki Biorezonanciás vizsgálattal foglalkozik?
Ja és természetgyógyászként fel vagyok háborodva, hogy ilyen emberek vannak akik ennyi pénzt lehúznak az emberről! Igen ezeket nevezzük mi is kóklernek, egyébként ez nem is tartozik a természetgyógyászathoz, olyan mint a homeopátia nem ér semmit! :)
Ha már természetgyógyászat akkor masszázsok, reflexológia, akupunktúra, gyógynövénykúra!
Sz.rt sem ér! Nem bizonyított és semmi JÓ hatása sincs, igazából egy bazidrága kenyérpirító, aminél még egy kis LED is többet ér!
Amúgy az apupunktúra sem ér semmit, mert annak sincs tudományosan bizonyított alapja.
De igen is van az akupunktúrának tudományos alapja!
Nem ártana utána nézned ha már hülyeségeket írsz!
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kiterjedt, klinikai próbákat is magába foglaló vizsgálatai alapján az akupunktúra bizonyítottan számos betegséget, köztük sok súlyosat is hatékonyan gyógyít, vagy segít a gyógyulási folyamatban.
"Dr. George Lewith bevezetésként elmondta, molekuláris biológiát, majd orvostudományt tanult, orvosként végzett, majd a hetvenes évek végén Kínába ment, itt került közel az akupunktúrához, amely ma már a bizonyítékokon alapuló orvoslás részeként ma már a rutin ellátás része Nagy-Britanniában. DP"
"A meridiánok létezését biofizikai kísérletekkel is igazolták
Erről kis bejátszásokat is levetített, hogy bizonyítsa, a meridiánok valóban léteznek, erre vonatkozólag Kínában ugyanis bio-fizikai kísérleteket (állítólag egyszerű gumikalapáccsal is ki lehet mutatni) is végeztek. Érdekes például, hogy még az amputált lábban is egy ideig kimutatható az életenergia-áramlás.
Ábrát is láthatunk arról: hogyan is képzeljük el a bőrben futó csatornákat. A meridiánban vékonyabb a szaru-réteg, bent a bőrben több a szabad idegvégződés, több a pigment. A meridiánok élet és halál urai – benne találjuk a betegségek gyökerét. Az energiavonalak mentén haladó csí a kulcsa mindennek, a megbetegedések nem a szervekből, csontokból, izmokból erednek, hanem ennek az életenergiának a megakadásából."
""Nagyfrekvenciás elektromos térben az akupunktúrás vezetékek kezdő és végpontjaiból jellegzetes koronakisülések indulnak ki, amelyek jellemzőek a meridián energiaszintjére."
"Radioaktív izotópot (Tc99) fecskendeztek a bőrbe. Az ábrán látható kör alakú nyomot mutatta a detektor, ha nem akupunktúrás pontba vitték be a radioaktív anyagot. Abban az esetben, ha az akupunktúrás pontba injekcióztak, akkor az anyagáramlás az izotópot magával sodorta a csatornában, és egy fekete csík rajzolódott ki!"
Az anyagáramlás iránya megegyezett a Sárga Császár könyvében leírt iránnyal. A szerzők azt is kimutatták, hogy az áram nyomvonala nem egyezett meg az artériákkal, vénákkal és a nyirokerekkel. (Darras, et al 1992)"
"Az akupunktúra bizonyított klinikai hatékonysága
Összesítve az eddig végzett metaanalízis-eredményeket elmondhatjuk, hogy korlátozott mértékben, de mégis tényként fogadhatjuk (angolul: limited evidence), hogy krónikus vagy akut fájdalom kórképekben az akupunktúra hatékonyabb, mint a tiszta placebo!"
"5. Összefoglalás
Az akupunktúra vagy tágabb értelmezésben a HKO - a hagyományos kínai orvoslás a nem-konvencionális, kiegészítő gyógymódok közül az egyik tudományosan legjobban kutatott terület. Az alapkutatás már eddig is meggyőző adatokkal szolgált az akupunktúrás pontok létezéséről. A hatásokat közvetítő neurohumorális transzmitterek is ma már jórészt ismertek. Nyomon tudjuk követni, hogy egy-egy pont ingerlése milyen speciális agyi területeket aktivál illetve deaktivál."
"A legkorábbi világos választ a tűszúrás és a tűn keresztül alkalmazott alacsony frekvenciájú elektroakupunktúra (EA) idegi mediációjára Chiang (1973) adta még 1973-ban. Kimutatta, hogy az izomhoz vezető II. és III. típusú rostok váltják ki az ún. terjedő tűérzést, ami viszont összefügg a hatással, és amit az erős, az ingerlés hatására esetleg fellépő izomkontrakciók megzavarnak. Ezért fontos az alacsony frekvenciájú elektromos ingerlés. Az idézett szerzők egy másik fontos felismerése, hogy a kiváltott érzéstelenítő hatás nem célszerv-specifikus. Alacsony frekvenciájú és nagy intenzitású EA esetén ez megfelel a mára már általánosan elfogadott, alább ismertetendő idegi mechanizmusnak (Pomeranz nyomán, 2001).
A beszúrt tű által aktivált érzőreceptor impulzust küld a gerincvelőbe. Ezek a rostok kis átmérőjű myelinizált II. és III. típusú afferensek. Ezek felelősek a terjedő tűérzés által kiváltott zsibbadás és teltség érzetért (a fájdalmat már a csupasz IV. típusú rostok mediálják.) Bőrideg aktiválása esetén az A delta rostok mediálnak. A gerincvelőben az aktivált idegsejt rövid szegmentális ágat ad le, ami endorfinerg. Ez enkefalin vagy dynorfin, de nem ß-endorfin mediációval preszinaptikusan gátol, és így megakadályozza a fájdalominger áttevődését. Ezáltal az enkefalinok és a dynorfin már a gerincvelő szintjén blokkolhatják a fájdalmat. A tűinger a továbbiakban felszálló pályán halad a gerincvelőben és a középagy peraqueductalis szürkeállományában (PAG), ami enkefalin mediációval aktiválja a raphe nucleust a nyúltvelő kaudális részében. Ez a gerincvelő dorzolaterális (DLT) részében leszálló impulzusokat küld vissza monoamin (szerotonin és norepinefrin) mediációval a gerincvelői sejtekhez. Ezáltal itt a fájdalomingert közvetítő második sejt postszinaptikus gátlás alá kerül, míg az első sejt preszinaptikusan gátlódik monoamin mediációval. Mindkét monoamin mechanizmus részt vehet a fájdalom csillapításában. Az eredetileg aktivált gerincvelői felszálló pálya ß-endorfin mediációval aktiválja továbbá a hipotalamusz-hipofízis komplexben a nucleus arcuatust, míg a hipotalamusz más része magától a hipofízistől kap ß-endorfint. Ez csak kismértékben hat a véráramon keresztül, inkább direkt retrográd úton jut el a célsejthez, anélkül, hogy átjutna a vér-agy gáton. Mindenesetre a hipofízis kiirtása meggátolja az akupunktúrahatás kialakulását. A hipofízis a ß-endorfinnal equimoláris mennyiségben ACTH-t is kiszabadít (hiszen közös a prekurzoruk).
Az ACTH a mellékvesekéregben kortizol hormon elválasztását serkenti, ami megmagyarázza az akupunktúra gyulladáscsökkentő hatását olyan kórképekben, mint az asztma, artrítisz, stb. Ugyanakkor a kis kortizolmennyiség nem jár káros mellékhatások kialakulásával.
Az újabb radiológiai vizsgálati módszerek (PET, fMRI) bizonyítják, hogy az akupunktúra további központi idegrendszeri struktúrákat is aktivál, úgymint a nucleus accumbens, amygdala, habenula, stb.
Talán a legizgalmasabb szakaszát jelentette az akupunktúra fájdalomcsillapító hatásmechanizmusa kutatásának az, amikor bizonyossá vált, hogy az endorfin antagonista naloxon gátolta az akupunktúrás fájdalomcsillapítást is. Egy kísérletben önként jelentkezőknek laboratóriumi úton előidézett fogfájás enyhítésére a Vastagbél-4 pont manuális ingerlésével adtak akupunktúrás kezelést. Az egyik csoportnak - anélkül, hogy a kísérletben résztvevők tudták volna, hogy melyik csoportba tartoznak - intravénás fiziológiás sóoldatot adtak, míg a másik csoportba tartozók intravénás naloxont kaptak. (Ez egy tipikus példája a kontrollált, kettős-vak klinikai kísérletnek.) Az első csoportba tartozók fájdalma harminc percen belül megszűnt, és a hatás egy órán túl is tartott. A naloxon csoportba tartozók fájdalma nem csökkent, dacára a tűkezelésnek. Ugyanakkor egy placebocsoport tagjainak placebo injekciót adtak, úgy állítva be azt, mint erős fájdalomcsillapító szert. Az ebbe tartozók semmiféle fájdalomcsökkenést nem tapasztaltak. Csak visszautalok rá: akut fájdalom esetén a placebo nem hatásos, csak az esetek maximum 3 %-ában.
Egy későbbi kutatás, melyet Cheng és Pomeranz végeztek (1979), azt az eredményt hozta, hogy a naloxon növekvő dózisai az akupunktúrás analgézia (AA) növekvő blokkolását okozzák. Rövidesen azt is leírták, hogy a naloxon AA-t blokkoló mennyisége függ az alkalmazott elektroakupunktúra (EA) frekvenciájától. 2 Hz esetén kisebb mennyiségű naloxon is elég az EA blokkolásához, mint 15 Hz-es ingerlés esetén, és a 100 Hz frekvenciával végzett EA fájdalomcsillapítás gátlásához már viszonylag sok naloxon befecskendezésére volt szükség. Kereszt tolerancia vizsgálatok alapján bizonyossá vált, hogy a tűingerlés frekvenciájától függően más és más az endogén ópiát mediáció, és mindez más és más receptorokon keresztül érvényesül.
1985-ben izoláltak először egy szarvasmarha agyából egy antiopioid peptidet, ami kémiailag az angiotenzin II-vel volt azonos. Ennek alapján az ACE gátló vérnyomáscsökkentőkkel való összehasonlításban érdekes az akupunktúra vérnyomáscsökkentő hatásának magyarázata. Régóta ismert ugyanis az opioidok vérnyomáscsökkentő hatása. Gyógyszerként való felhasználásuknak csupán az az akadálya, hogy a szervezetben nagyon gyorsan lebomlanak. Ha viszont gátoljuk az angiotensin II. végső szintézisét - erre jók az ACE gátlók -, az nem tudja érvényesíteni antiopioid hatását, vagyis csökkentjük a vérnyomást, de az végső soron a szervezet opioid peptideinek a hatására következik be. Mennyivel közvetlenebb hát az opioidok közvetítésével elért vérnyomáscsökkentés akupunktúrával!"
""A végpont és meridián diagnosztika első elemző képviselője a német nemzetiségű orvos Dr. Reinhold Voll (1909-1989) volt. Élete második felét az akupunktúra megfejtésére tette fel, amivel összefüggésben rátalált olyan elektrofiziológiai összefüggésekre amelyek a nevével jelzett diagnosztikai és terápiás módszer alapját képezték. Az ötvenes évektől közismert a technikája, de egy jól használható diagnosztikai rendszer szintjét a 70-s, 80-s évekre dolgozta ki. A rendszer azóta folyamatosan épül.
Kutatásai során rájött arra, hogy a meridiánok mentén elhelyezkedő akupunktúrás pontokon a bőr ellenállása lényeges eltérést mutat a bőrfelszín más területeihez képest. Miután megtalálta a pontok és szervek összefüggéseit rájött arra is, hogy a pontok elektromos állapota szoros összefüggést mutat a hozzátartozó szerv egészségi állapotával, vitalitásával. A kézen és lábon több olyan pontot is definiált melyek a tradicionális kínai akupunktúrában nem alkalmazottak. A mérések azt mutatták, hogy a meridián pontok kettősséget képviselnek. Egyrészt tükrözik a szervek állapotát, másrészt a pontokon keresztül beavatkozhatunk a szervezet regulációjába"
"A Michigan Állami Egyetem kutatói minden eddiginél erőteljesebb bizonyítékot találtak arra, hogy a reflexológia – a fáraók kora óta alkalmazott speciális talpmasszázs – segíthet a rákos betegek tüneteinek enyhítésében és megkönnyíti mindennapjaikat."
Kapásból kb ennyi hatékony vizsgálati eredményt találtam az akupunktúráról, szóval nem kellene dezinformációkat osztani! Elhiszem hogy vannak sarlatánok, de a masszázsnak, reflexológiának, akupunktúrának legalább 10000 éves történelme van!
A reflexológia és az akupunktúra már régóta kórházi praxis része és a tudományos orvoslás is elismeri!
Üdv egy Gyógymasszőr-Fizioterapeuta!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!