Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tényleg nem kapható többé...

Tényleg nem kapható többé szalicil?

Figyelt kérdés

[link]

Kamaszkoromban édesanyám egy szalicilból készült valamivel kezelte teljes sikerrel a pattanásaimat.

Ha meg az EU betiltotta azt hogy fillérekért vehessünk szalicilt például gyógyászati célra, akkor miért kapható szalicil tartalmú Kalmopyrin és Aspirin méregdrágán? Mert az extra nyereséget hoz az egészségügyi maffiának?

Vagy egyszer szemölcsöm volt, amit a "nagyra tisztelt" egészségügyben éreztem is hogy úgy távolítottak el hogy visszajáró vendég lehessek és újabb profitot hozzak. Nem tévedtem mert rövidesen 3 lett helyette ugyanott. Ezért vettem 200 Ft-ért almaecetet, majd a neten olvasható módon sikerrel kezeltem vele. Azóta évek múlva sem újult ki. Most akkor rövidesen az almaecetet is betiltja az EU? Vagy engem meg kuruzslással megvádolnak azért mert önmagamon sikerrel le merészeltem szárítani filléres háztartási eszközzel a szemölcsöket? :))


2016. jan. 28. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Való igaz! Szalicilt már nem kapsz élelmiszerboltokban, csak borászati segédeszközboltokban.

Azt nem tudom kinek az érdekét szolgálja hogy kereskedelmi forgalomból el lett távolítva jogszabályokkal ez az egyetlen egészséges tartósítószer. De helyette a nátrium benzoát, ami a gyomorfekélyt, refluxot, és még sok más megbetegedést segít elő, nos ezt reklámozzák. Felteszem, ebben is benne van a keze a gyógyszermaffiának!

2016. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2016. jan. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tegez ***** válasza:
Jézusom, ekkora gáz a helyzet . . . . ??
2016. febr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!