Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogy gyógyíthatnám meg magam?

Hogy gyógyíthatnám meg magam?

Figyelt kérdés
Sajnos, nem mondhatom el magamról ,hogy "makkegészséges" vagyok. Sok kisebb problémám van ,de kettő közülük kiemelenendő: napi 21 órában korzettet kell hordanom és minden nap gyógytornáznom, Shrott-tornáznom. Ez a nyári melegben nem valami jó, de ez még a kisebb bajom. Inzulin-rezisztenciám van, nem ehetek cukrot, banánt, szőlőt, szilvát, mert ha igen nem csak, hogy cukorbeteg is lehetek, de más szerveimmel is problémák adódhatnak. Igyekszem egészségesen étkezni, sportolni. Hallottam már arról, hogy valakinek sikerült önmagát meggyógyítania meditációval, autogrén-tréninggel. Mivel lehetne javítani az állapotomon? Tudatos meditációval lehetne segíteni az inzulin-rezisztenicián?

2015. júl. 19. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
hány éves vagy, hogy még hiszel a mesékben?
2015. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
IR nem gyógyítható. Csak diétával kordában tartható. De amennyiben én tudom, ez nem egyszerűen annyi, hogy kerülni kell az ilyesmit, hanem meghatározott mennyiségű szénhidrátot napi 5x-i étkezésre lebontani és még ennyiben sem merül ez ki.. mikor, mennyit, mit.
2015. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hallotál-e már a vegán élemódról. Nagyon sokan ezzel gyógyultak meg. Még a cukorbetegséget is vissza lehet vele fordítani. Magyar oldalak nem nagyon vannak ezzel kapcsolatban, de angolul elég sok + youtube-on videók.
2015. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Több embert ismerek, aki a paleóval helyrejött, állítólag egész rövid idő alatt. most gondolkodok, hogy nekem is át kellene állni. olvass utána kicsit.
2015. júl. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Inzulin -rezisztenciával nem kell annyira szigorúan tartani az étrendet a cukorbetegséghez képes. Cukorbetegeknél van az,hogy meghatározott hogy reggelire, tízóraira, ebédre,uzsonnára, vacsorára meg van szabva ,hogy miből mennyit. Ehetek bármilyen szénhidrátot, csak arra kell figyelnem,hogy cukor mentes legyen(+szilva, szőlő, banán tilos) . Csak az bosszantó és egyben lehangoló,hogy szinte mindenhez( egyszerű pogácsához, párizsihoz, mirelit ennivalókhoz) mind adnak cukrot. És persze a vény nélküli orvosságokhoz is. Jártam már úgy,hogy beteg voltam és kénytelen voltam olyan orvosságot enni amihez szacharóz volt hozzáadva. Utána persze ennem kellett kenyeret, hogy az valamennyire levigye a glikémiás indexet.

És persze az a legrosszabb ebben,hogy az emberek nagy része nem érti meg.

2015. júl. 19. 19:52
 6/9 anonim ***** válasza:

miért fontos, hogy az emberek megértsék?


az én életemben volt egy pont, amikor változtatni kellett.(az étkzésen)

előtte meditáltam..persze csak pár órát, aztán váltottam...azóta diéta..

nemcsak cukrot, de zsíros húsokat, húskészítményeket sem tanácsos fogyasztani...sőt lisztből készült terméket sem.

tehát zsemlét sem, pogácsát sem, kenyeret sem, sütit sem.

közel három év alatt lement huszonöt kiló, és helyreállt minden, ami észvesztően rossz volt..vérnyomás, cukorszint, és a lelki egyensúlyom..-meggyógyítottam magam(hála a dokinak)


az igazi paleo diéta jól hangzik, csak kivitelezhetetlen...

Érdemes elgondolkodni, mit is ehettek őseink pár tízezer évvel ezelőtt...mondjuk a barlangokban, ahol próbálták túlélni a jégkorszakot(is)..mindenesetre túlélték...

2015. júl. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lényeg: egyszerre csak annyit egyél szénhidrátból, amit a következő másfél-kettő órában le tud bontani a szervezet. hogy az utána mért cukor érték normális (legalább 6 alatt) legyen.


Sokat mozogj. lehetőleg valami aktív sportot végezz. A legkönnyebb és máégis hatásos az a kerékpározás, túrázás, menj hegyek közé. Lassan felépítheted annyira az izmaidat, hogy 40-60 km már ne jelentsen kemény megerőltetést. Sok vizet fogyassz. Kevés zsiradékot egyél, ami nem a zsírmentes életmódot jelenti. viszont ami egészségesebb az a kókusz zsírral való főzés. Sok rostokban gazgad ételt egyél. Lehetőleg olyan szénhidrátokat egyél, ami lassan bomlik le és nem lökés szerűen telíti a szervezetet szénhidráttal durván, mint a répacukor.

2015. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként amikor szénhirát tartalmú ételt eszik valaki,annak természetes, hogy felugrik a cukor szinte. A különbség abban van, hogy milyen gyorsan tudja lebontani. Ezt a szervezetben lévő sejtek inzulin érzékenysége határozza meg. Főleg az elhízás jelnet fokozott veszélyt, ami csökkenti a sejtek érzékenységét az inzulinra.


Nekem diabéteszt diagnosztizáltk de most egészen jó a vércukor szintem. A hosszú távú érték 6.1 volt már többször is ezen a környéken mozgott.


Most úgy lek, ahogy leírtam. Persze mint diabéteszes már szedek a koleszterin csökkentő gyógyszert. próbáltam elhagyni és jelentkeztek a koleszterin okotzta szövődmények, ami a kárt okozza az egész szervezetben.

Amióta megduplátuk a körzeti orvossal egyeztetve a sztatin (kolesteribn csökkentő gyógyszer) adagját, azóta folyamatosan múlnak el és csökkenek amkörábban máér elkezdődő szövődmények nyomai. Mint a láb bizsergés egyéltalán nincs, sőt a korábban érzéktelenné váló lábnál vissza jött a normális érzékelés. A szemet érintő retinopátia is jelentősen javul, talán már mondhatom, hogy szinte el is tűnt amit korábban érzéketem belőle.


Szerintem ilyen életmód mellett el tudom kerülni a tüneteket. Ez7 olyan, mint ha nem lennék beteg, viszont ehhez diétáznom kell. Vagyis a cukron és a fehérkenyéren kívül mindent ehetek, de csak kicsi adagokban és miután normál értékre csökkent a vércukor, akkor ehetek legközelebb és csak annyit, ami a következő másfél órában megint lebomlik. Szerintem ez a kis adagokban való evés megelőzésnek is jó, mert nemterheli meg nagyon a hasnyálmirigyet és nem provokál túlzott inzulin termelést a szervezetben. ezzel nem terheli meg azt a szervet, ami különben károsodna ha jól bezabálunk cupákos csülökpörköltet negyed kiló fehérkenyérrel és utána magunka tömjük a fél cukrászdát. :)


Persze a cukor és a cukros dolgok az tabu!

Diabetikus csokoládésból egyszerre annyit meg lehet enyi, ami 20-25 gramm szénhidrátot tartalmaz, de utána másfél-kettő óráig semmi mást nem ehetünk. Ez fontos.

Ha megtanulod, akkor nem lesz baj.

2015. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na persze kell legyen otthon egy vércukor mérő, amivel meg tudod nézni időnként, hogy étkezés után mennyi idő múlva áll be normálisra és csak azután ehetsz megint szénhidrát tartalmú élelmiszert.


Időnként megmérem és ha nem jó, akkor méregetem és megfigyelem mennyit változott, ahhoz igazítom az étrendemet. hajlamos az ember elszaladni az evéssel, még egy kis diétás csokit lefekvés előtt... Persze ettől másnap reggel felmegy 8-ra. ami már durva érték nálam.


Egyébként úgy mondják, hogy étkezés után kettő órával 7.8 alatt kell lennie a cukornak. Ez a palfon. Viszont ez más a cukrosoknál van így. Nálam általában 6 kül, esetleg 6.4 - 6.6 körül áll be az étkezést követő másfél óra után.


Ezt sokan nem is mérik, c dak a reggeli ébredéskori értéket, pedig ez még fontosabb, mert ez alapozza meg a későbbiek alakuléását is. Tulajdonképpen itt "szólhatunk" bele a továbbiak alakulásába.

2015. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!