Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gyakori hasfájásra javasolnáto...

Gyakori hasfájásra javasolnátok valamilyen megoldást? (nem gyógyszeres kezelés)

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, kicsi korom óta hasfájós vagyok. Vannak időszakok, amikor pár hónapig rendben vagyok, aztán pár hónapig fáj a hasam. Persze nem mindig, csak naponta egyszer-kétszer mondjuk fél óráig. Vannak napok, amikor elég erős hasfájással ébredek, ilyenkor otthon kell maradnom mert általában rosszabb lesz annyira, hogy nem tudok felkelni, sokszor hányással/hasmenéssel végződik, de a legrosszabb, hogy borzalmasan fáj. Nem csak kijön aminek jönnie kell és kész, hanem elég hosszan tart a fájdalom. Rengetegen megvizsgáltak már, orvosok, volt ultrahang, vérvétel, gyógyszerek, de hivatalosan makk egészséges vagyok. De mindig attól félek, ha valami esemény jön, hogy megfájdul a hasam és pl. nem tudok menni nyaralni, vagy most nyáron dolgozni. Azt már megfigyeltem, hogy amikor valamit nagyon várok, vagy valamitől nagyon félek, akkor azok a bizonyos "lepkék" a hasamban egyáltalán nem tesznek jót, ha már fáj alapból a hasam csak rosszabb lesz, ha nem fájt addig akkor pedig fájni fog. Most reggelente szedek egy gyógyszert, amire azt mondják valami vitamin féle, de én nem szeretem a gyógyszereket, mert úgy gondolom sokszor károsak lehetnek.(nekem annyira nem is használ) Meg szeretném kérdezni, nem tudnátok-e mondani valamilyen vitamint, vagy ételt, teát, valamilyen megoldást amivel elkerülhetném a hasfájást?

2015. júl. 9. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem a stessztől lehet akkor. vannak akinek komolyabb vizsgák,interjúk előtt lesz hasmenésük és csikarásuk. szóval lehet lelki oka

a borsmenta tea szerintem nagyon jó, nyugtató hatású és a puffadásra is jó.

és ne stresszelj, ne félj attól, hogy fájni fog, mert lehet pont ezért fáj

2015. júl. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így éltem le 50 évet, mármint ugyanezekkel a tünetekkel.

Tudok javasolni néhány dolgot ha priviben megkeresel

2015. júl. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!