Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Máriatövis miért ilyen hatásos...

Máriatövis miért ilyen hatásos, nem csak májra van?

Figyelt kérdés

Régebben szedtem máriatövist, majd abbahagytam. Most megint újra elkezdtem.


Ha nem szedek, akkor a WC-zés össze-vissza történik, sokszor nem is normális. Ha tejet iszok akkor főleg, stb. tejallergiám van.


Viszont ha szedek máriatövist, akkor ugyan a bélgázaim beindulnak, de az egész dolog rendszeres lesz, és egészséges. Tejet konkrétan nem iszok, de így ehetek tej tartalmú dolgot (pl. margarin, kenyér, lekváros péksütemény, pogácsa).


Ennek nem csak a máj tisztitásában van szerepe? Csak mert én az emésztésemben sokkal jobban észreveszem a hatását.


2015. máj. 19. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a kutyámat etetem máriatövis maggal. Minden nap kap egy csipetnyit, bele a torkába, hogy egészben nyelje le. A javulás szinte azonnal tapasztalható. Vidámabb lesz, többet játszik, és a figyelme is hatványozódik. Már tíz éves, és évente legalább egyszer kiújul nála valami lábmerevség. Úgy mozog mintha robot lenne. Egy éves korában kivettem belőle egy kullancsot. Az állatorvos azt mondta, hogy a kullancs okozza, mert a vírus a májat támadta meg. Akkor kapott injekciókat, de nem jött teljesen rendbe. Sok pénzembe került a doki, ezért választottam a máriatövis magot. Nincs talán még 100 forint sem, és több évig elég.

Biztos lehet bent valami, amit a tudomány még nem vizsgált. Vagy nem tért ki a részletesebb vizsgálatára. Mert ami a kert végében megterem, arról bebizonyítják hogy az nem jó, mert abból nem lehet profitálni. Kell neki kapszulát csinálni, hogy horribilis összegekért lehessen árulni.

2015. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1990 Ft a 90 DB-os magas dózisú tabletta (500mg).


Nekem ennyit megér 3 hónap normális emésztés. Ha abbahagyom az emésztésem is elromlik vele együtt.

2015. máj. 19. 21:46
 3/10 anonim ***** válasza:
a margarinban nincs tej.
2015. máj. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de: flóra margarinban is van, és a Rama Goldban meg a simában is.


(tejsavó, illetve valami furcsa nevű cucc)

2015. máj. 21. 12:18
 5/10 A kérdező kommentje:
még a legtöbb boltilag csomagolt kenyérben is van.
2015. máj. 21. 12:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A margarinban sem a tej a mérvadó, sem a kenyérben.

Hanem az étolaj!

Szántóföldjeinket egyre több helyen autóutak, autópályák szelik ketté. Az útjainkon koptatott gumipor beeszi magát növényeinkbe. Igy kerül az ételeinkbe az érolajjal és búzával, de még a gyümölcsösök is mind forgalmas utak mentén vannak. Ezt a tudomány még nem vizsgálta, de ez az anyag annyira új az élő szervezetnek, hogy képtelen felismerni nem tudja, hogy mit kezdjen vele. Aztán meg csodálkozunk, hogy a hatásos gyógykúrák ellenére egyre több az elhízás, a refluxszal küzdők és a rákos betegek.

Ezt még hatványozza az ételeinkbe kevert tartósítószer, antioxidáns. Ami leköti az emésztéshez szükséges nyálban, és folyadékban oldott oxigén nagy részét, ami emésztősejtjeink tökéletes munkájához szükséges.

2015. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De köszönöm az oktatást, mégis:


"tejallergiám van"


Ezt akkor is észreveszi a gyomrom, ha 1000kg liszthez egy kilogramm tejfölt keverek. Nincs értelme az előfordulási rátának, hanem annak van értelme, hogy van benne vagy nincs.


És nem allergénként van feltüntetve, hogy olyan gyárban készült. tejsavó meg ilyenek vannak benne.


A RAMA gold pl. egy vajas ízű margarin, abban egy idegen meg se találná, hogy tej is van benne, hanem egy idegen nevű hozzávalóra rákeresvén derült ki azt is, hogy az is tejallergén dolog.

2015. máj. 22. 13:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg nekem, ez nem oktatás akart lenni, csak a puszta tényekre világítanék rá.

A tejallergia, és egyik féle allergia sem a tejtől, és más anyagok okozzák. Csupán csak a tüneteket váltják ki ezen anyagok. Azt kell megkeresni, hogy mi okozza valójában az allergiát. Ha egy szervezet minden irányból megfelelő oxigénnel van ellátva, tehát a szervezet minden sejtje maximálisan működik, akkor abban a szervezetben nyoma sincs káros elváltozásnak. A dolog nyitja, amiből minden betegség, minden elváltozás kiindul, az az összervezet oxigénhiányos állapota.

Az ételeinket feldoppingoljuk különböző ízfokozókkal, hogy a sz*rt is meg tudjuk enni. Ez annyit jelent, hogy a legtöbb ételünket megfelelő rágás nélkül flamójuk be, ez azt eredményezi, hogy nem keveredik elegendő nyállal, nincs elegendő oxigén a táplálékban az emésztéshez.

Pedig, az antioxidánsok jelenléte még több oxigént kívánna.

Ezt nem úgy kell érteni, hogy ha most nekiállsz hosszú percekig rágni az ételt, azután már egészséges leszel, ez nem így működik.

Sajnos a környezetváltozás gyorsabban megy végbe, mint ahhoz az ember szervezete képes lenne alkalmazkodni. Az alkalmazkodás képessége több generációt követően válik megfigyelhetővé. Lásd a krumplibogár. Őt permeteztük már különféle idegmérgekkel, de szervezete az összes méreghez képes alkalmazkodni, mert akár több száz generációja is megfordul évente.

2015. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát, eddig az orvosok sem mondták meg mi a bajom.


pajzsmirigy alülmüködés az biztos, de ez javulóban van.


gyomrom az össze-vissza müködik mint írtam, de máriatövis helyre rakja.


van még valami ami miatt kicsit ki vannak állva a melleim, ez lehet prolaktin, vagy tesztoszteron hiány is, ezért most természetes tesztoszteron szint növelőket is szedek.


aztán meglátjuk mi lesz.


prolaktinnak is nagy jelentősége lehet, mert alulmüködéses pajzsmirigy okozhatja.

2015. máj. 22. 15:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a baj a könyvekből tanult tudománnyal. Hogy egyik bajt kezel azzal, hogy pótolja a hiányzó anyagot a szervezetben. De az nem nézi meg, hogy mi az oka annak hogy valamely anyag lecsökkent értéket mutat.

Ezért a valódi ok megszüntetése nélkül a bevitt anyag további elváltozásokat szövődményeket okoz a rendszerben.

A sutkorbetegségre adott inzulin, csak elódázza, nem gyógyítja meg a beteget. Helyes hozzáállással a hasnyálmirigyet kéne ismét munkára bírni, és akkor talán megszűnne a betegség is. Ezt viszont helyes táplálkozással tudjuk elérni, ahol nem a bevitt alkotóelemek összetételét kell nézni, hanem, hogy a táplálék az csak szerves eredetű, a hozzáadott szervetlen vegyületek, már kárt okozhatnak a szervezetben.

2015. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!