Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mien növényekben van erős...

Mien növényekben van erős fájdalomcsillapító?

Figyelt kérdés
2008. aug. 26. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezd meg Rambo-t, hiszen ő lőtt sebbel elintézett egy fél hadsereget :D


Viccet félretéve:


Fájdalomcsillapító gyógynövények


Gyermekláncfű:

a fájdalomcsillapítás direkt és indirekt formájánál egyaránt igen értékes a gyermekláncfű. Az egész növény felhasználható, annak gyökerével együtt. Keserűanyagai mellett réz- és cinktartalma említésre méltó, mivel ezek a gyulladásban fontos szerepet játszó vas antagonistái. Epe- és vízhajtó hatása mellett a kötőszövetekre kifejtett hatása is jelentős, ezért reuma és köszvény kezelésében nagy segítséget jelent. Pozitív mellékhatása, hogy csökkenti az epekőképződést.Nem ajánlott súlyos gyomorpanaszok, epeelzáródás és epegyulladás esetén.

Elkészítésekor egy kávéskanálnyit teszünk hideg vízbe, felforraljuk, és 10 percig állni hagyjuk.

Adagolása: napi 2x1 csészével igyunk, tavaszi kúrák esetén hat hétig. Fogyasztása préselt lé, vagy tavasszal saláta formájában is ajánlott.


Csalán:

a népi gyógyászatban és a modern fitoterápiában egyaránt a reuma kezelésére használják. Gyökerének és magvainak enyhe vízhajtó hatása van (talán viszonylag magas káliumtartalma miatt), de reumatikus panaszok kiegészítő kezelésére is alkalmazzák.


Ördögkarom:

a reumatikus betegségformák több területén is hatékony, így ízületi kopásnál vagy reumás gyulladásnál. Gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító, keserűdrogjainak köszönhetően jó az étvágytalanság megszüntetésére, valamint a gyomorsav-túltermelés megakadályozására is. Franciaországban és Németországban végzett kísérletek azt igazolták, hogy ez a kezelés négy hét után nem csupán egyenértékűnek bizonyult a fenil-butazonos kezeléssel, de felül is múlta azt a fájdalomcsökkenés, mozgékonyság, és reggeli merevség kategóriákban.

Elkészítése különleges, mivel egy evőkanálnyi szert kell leönteni kétcsészényi forró vízzel, aminek azután 8 órát állnia kell szobahőmérsékleten.

Adagolása három csésze, étkezés előtt 4-6 héten át.


Őszi kikerics:

a köszvény kezelésénél félóránként 10-15 cseppet adnak a növény magvából kinyert folyadékból.

Mivel azonban a colchicinnek számos mellékhatása is van, úgymint: hasmenés, hányás, hasfájás és vérképzési zavarok, és a hagyományos orvoslás hatásos gyógyszereket nyújt a panaszok kezelésére, ennek a növénynek az alkalmazását csak óvatosan ajánljuk.


Fűz- és nyárfa:

a legrégebb fájdalomcsillapítással összefüggésbe hozott szaliciltartalmú gyógynövények. A szalicilvegyületek is a fűzfáról kapták nevüket. A fűzfakéreg lázcsillapító, fájdalomcsökkentő és antireumatikus hatást fejt ki, ennek megfelelően láz, fejfájás és reuma esetén használják. Alkalmazását az teszi jelentőssé, hogy az antireumatikumokkal történő kezelés rettegett mellékhatásaitól (például gyomorpanaszok) mentes. Ugyanakkor szalicil-túlérzékenység esetén asztmát okozhat.

A szalicol szalicilsavvá alakulása lassú folyamat, ezért csak kb. 2 óra elteltével fejti ki hatását, amely azonban 8 órán át fennáll. Ennek megfelelően a fűzfakérget nem akut fájdalmaknál, hanem hosszabb terápiáknál alkalmazzák.

Elkészítése: egy kávéskanál apróra vágott szert keverjünk egy csésze hideg vízbe, forraljuk fel, és hagyjuk 5 percig állni.

Adagolása: napi 3-5 csésze.

Terhesség alatt a fűzfakéreg használata nem javasolt.


Nyárfa:

a szalicilsavszármazékok jelenléte a nyárfakéreg és -levél alkalmazásánál is meghatározó szerepet játszik. Továbbá cink-lignant tartalmaz, ami a megnagyobbodott prosztata kezelésénél jelentős. Ezenkívül cumarin is van benne. Egyéb tulajdonságai megegyeznek a fűzfakéregével. Gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító és vízhajtó hatású.


Szénavirág:

a Kneipp-terápia ismer néhány külsőleges kezelési módot is a fájdalom csillapítására. A legfontosabb ezek közül a szénavirág. A latin Flos graminis gyűjtőnév foglalja össze az ide tartozó növényeket, ám hatóanyagaik és összetételük tekintetében teljesen különbözőek. Ezért nem találjuk őket egyetlen gyógyászati szakkönyvben sem, nem lehet őket kategorizálni és kutatni. A Kneipp-kúrában kiváló hatásuk miatt mégis megkerülhetetlenné váltak. A széna tárolásakor keletkezett hulladékok tartoznak ide, főleg virágok, magvak és más föld feletti növényi részek, amelyek sok cumarint és illóolajat tartalmaznak. Javítják a véráramlást, fájdalomcsillapítók, segítik az ellazulást fürdő, gőz vagy pakolás formájában. A legismertebb a szénazsák, amelyet 40-42 fokra felmelegítve helyeznek a test különböző részeire. 30-50 percig hagyják rajta. A fokozott véráramlás egyértelműen a meleg számlájára írható, és hosszú ideig megmarad. Mellékhatásként ritkán allergiás tünetek lépnek fel.


Árnika:

külsőleg a virágzatát használják fel fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, csíraölő és véráramlást javító hatása miatt. Teáját és tinktúráját sérülések és nehezen gyógyuló sebek kezelésére is alkalmazzák. Fontos! Az árnika a legerősebb allergiakeltő növények egyike. Gyomor- és bélműködési zavarokat, szédülést, remegést, tachycardiát és más tüneteket is okozhat, ezért nem javasolják belsőleges alkalmazását.


Borsmenta:

idegfájdalmak esetén a mentaolajat helyileg alkalmazzák. A borsmentát belsőleg főként görcsoldó és étvágyjavító szerként használják. Mentoltartalma miatt külsőleg is fájdalomcsillapító és hűtő hatást fejt ki. Fej-, izom- és idegfájdalmak esetén különösen hasznosnak bizonyult. A hidegérző idegrostokat aktiválja, amelyek a fájdalominger továbbítását csökkentik, emellett pedig kimutatható a véráramlás-javító hatás.

Csecsemőknek, kisgyermekeknek és érzékeny személyeknek nem javasolt.


Orbáncfű:

külsőleg olajként használják, amit házilag is könnyen el lehet készíteni. 25 g friss virágot mozsárban összetörünk, majd összekeverjük 500 ml olíva- vagy búzacsíraolajjal. Beletöltjük egy hosszú szájú üvegbe, és 3-5 napig lezáratlanul erjedni hagyjuk. Azután lezárjuk, és 6 hétre kitesszük a napra.

Reumatikus panaszok esetén jó fájdalomcsillapító, emellett a bőr is nagyon jól tűri az olajat. Belsőleg adva középsúlyos depressziók esetén igazolták jótékony hatását.


A nagyobb dózisú adagolás (amely nem érhető el minden készítménnyel) és a hosszú távú alkalmazás.


Forrás: [link]

2008. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ajanlom Maria Treben konyveit!
2008. aug. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!