Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tudnék szedni ezekre az...

Mit tudnék szedni ezekre az értékekre?

Figyelt kérdés

Kértem 2 hónapja egy teljes vérképet (h.orvostól) szülés után fél évvel.

2 hete voltam a nőgyógyásznál, hogy felírjon fogamzásgátlót. Vittem magammal a teljes vérképet, amin a GGT szintem 74,0 U/L, a Koleszterin 4,4 mmol/l, a Triglicerid szintem pedig 2,66 mmol/l.


A h.orvos a leletet látva azt mondta, hogy nincs nagyobb probléma, majd fél év múlva ismételünk egyet és ha az értékek nem változnak, akkor elküld kivizsgálásokra.


A n.gyógyász meg közölte, hogy diétázzak egy hónapig (konkrétan nem mondott semmit ezzel kapcsolatban) és, hogy 1 hónap múlva menjek el egy GGT + Triglicerin vizsgálatra és majd utána vagy kapok f.gátlót vagy nem ..


Oké, hogy diéta, eddig is diétáztam és tornáztam itthon, de mit tudnék szedni ezeknek az értékeknek a csökkentésére?


Mit javasoltok?


2014. szept. 26. 09:30
 1/1 anonim ***** válasza:
A GGT a legérzékenyebb, májfunkciót mutató enzim érték,azért nem olyan vészes az emelkedése és sok minden megemelheti, még egy vírusos infekció is .A TRG szint kicsit magas, általában 1.3,-1.5-ig tartják még elfogadhatónak. Kevesebb transzzsír, margarin és társai.De ez lehet genetikai jellegű is, nem beszélve az egyéni anyagcserédről. Sok folyadék, ásványvíz/testsúly kg-ra 300 gr/ és gyümölcs, cékla és fokhagyma, ha meg tudod enni...
2014. szept. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!