Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tényleg vannak gyógyító...

Tényleg vannak gyógyító helyek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam különböző gyógyító földsugárzásokról, amik az ország bizonyos pontjain állítólag érzékelhetőek (pl: Attila domb, Majk, Dobogókő stb…). Alapvetően hiszek ezeknek a létezésében, bár emellett kicsit szkeptikusan is viszonyulok hozzájuk. Ennek az az oka, hogy legtöbben csak a saját szubjektív véleményüket írják le róla, vagy csak pletykaszinten dicsekednek vele, saját lakóhelyüket reklámozva ezzel. Tudom, hogy bizonyos helyeken táblákkal is ki vannak jelölve az energiavonalak, de sok ilyen állítólagos helyről csak annyit tudunk, hogy valahol van egy darab szikla, aminek a közelében állítólag valaki egyszer csak „jobban érezte magát”. Vajon ez az egész jelenség csak a természet közelsége miatt van ránk hatással, vagy ténylegesen a testünk működésébe is beavatkozik, úgymond az energiarendszerünkön keresztül hatva? Jó lenne, ha valaki leírná, hogyha van valamilyen hiteles tapasztalata a dologról, úgy értem, meggyőződött saját maga is arról, hogy az ország valamelyik pontján ilyen hatások tényleg léteznek.
2014. aug. 17. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Valósak. Isten és Természet energiája.
2014. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nagyon sokan állítják,hogy a Föld "szívcsakrája" a Pilisben,azon belül a Dobogókőnél van. Többször láttam már ott néhány tagot akik egy nőt követtek akinél egy hosszú bot volt, azzal csapkodta a földet. Én jót röhögtem rajta,néhány rokonom ámokfutása miatt nem hiszek az ilyen gyógyító erőkben.
2014. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attila domb a legbrutálisabb


de ha a lelki problémát nem oldod fel akkor vissza fog jönni a betegség

2014. aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Napfonat ***** válasza:
100%

A Föld rendelkezik bizonyos sugárzásokkal, amelyek különféle okoknál fogva léteznek.

A Föld mélyében különböző anyagok mozgásából, áramlásából energia generálódhat! Ezek lehetnek magmaáramlások, vízfolyások (erek), érctelérek kisugárzásai stb.

Ezek lehetnek kellemesek, és lehetnek káros hatásúak is.


Tudományosan azonban még nem bizonyították be, hogy az ember szervezetére milyen hatással vannak ezek a sugárzások.

Kicsit olyan ez, mint a horoszkópban hívők szerint az égitestek hatása az emberre. Köztudott, hogy amikor felfedezték az Uránuszt 1781-ben, az asztrológusok szemrebbenés nélkül beépítették a rendszereikbe, mintha mindig is ott lett volna. Ugyanez megtörtént a Neptunusz 1846-os felfedezése után is, valamint a Plútó 1930-as felfedezésekor is.

És persze tudhatjuk, hogy a nagyon távol keringő, Holdunknál is kisebb Plútó semmilyen hatással nem lehet a Földi emberre. Az asztrológia ezért nem tudomány.


Pontosan így vagyunk a földi energia-áramlásokkal is. Bár létük bizonyított, az emberre kifejtett hatásukkal érdemben egyetlen tudós sem foglalkozott, és a szervezetre gyakorolt hatásai nem bizonyítottak!

Kivéve pl. a Föld mágneses mezejét, hiszen erről tudjuk, hogy megvédi az embert a külső káros kozmikus és Napból érkező sugárzásoktól!

2014. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!