Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az Omega 3 tényleg vérhígító?

Az Omega 3 tényleg vérhígító?

Figyelt kérdés
Én Eskimo Kid-et adok a kisfiamnak és ma hallottam egy gyógyboltban, hogy az vérhígító, ő meg ITP-s(vérzékeny)
2010. jan. 13. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az omega 3 annyit jelent, hogy ilyen helyzetben van a kettős kötés, azaz sokféle ilyen zsírsav van. Amennyiben ebben a zsírsavban összesen három db kettős kötés van (pl. alfa linolénsav) akkor valóban vérhígító.

Az tény, hogy csökkenti a vér alvadékonyságát, mert TXA2 (thrombocytákat aktivál) helyett TXA3 szintetizálódik belőle, mely kevésbé hatékony prokoaguláns.


OFF: Egészséges embereknél ez kifejezetten jó, mert ez csökkenti az infarktus és trombózis kialakulásának esélyét (az eszkimóknál, akik sok ilyen zsírsavat fogyasztanak, nagyon ritkák ezek a betegségek), szóval, ha valaki nem vérzékeny, akkor nyugodtan fogyaszthatja ezeket.

2010. jan. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Neked!!!!!

Ezt eddig egyik doki sem mondta, pedig szóltam, hogy adom a kisfiamnak, az eszem megáll.

2010. jan. 14. 10:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Az lemaradt, hogy az omega 3 zsírsavak esszenciális zsírsavak (azaz a szervezet nem tudja maga előállítani őket, de szüksége van rájuk, a vitaminokhoz hasonlóan). A vérhígító hatás inkább tartósabb szedés után jelentkezik, de nem lesz baja, ha néha kap belőle egy kicsit.
2010. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én már vagy két éve használom az omega3-at. Annyit tudok mondani róla, hogy nekem nagyon sok dologban segített. Csökkentette a koleszterinemet a normális szintre, valószínűleg vérhígító is mert a vérnyomásom is normális lett (120/85) pedig 115 kiló vagyok. És ami a legfontosabb számomra abbahagytam a kedélyjavítók szedését.

Előzőnek nagyon igaza van, nem tudja előállítani a szervezet és hiányában komoly idegrendszeri problémák is kialakulhatnak.

Sajnos a kisfiad betegségét nem ismerem, de ha az orvos nem tiltja akkor adhatsz neki bátran. Akkor csak jót teszel vele.

2010. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!