Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Durva inszomniára mi a megoldás?

Durva inszomniára mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Már mindent megpróbáltam, rengeteg relaxáló körön vagyok túl, de a lefárasztós technikát is alkalmaztam, hiába. 1-2 óránál többet sose tudok aludni, de utána egész nap fáradt vagyok. Ha éjjel felriadok, nem tudok visszaaludni, annak az alvásnak lőttek. Minden nap hajnali négykor fekszem és kilenc körül kelek. Mit tehetnék ez ellen? Altatók szóba se jöhetnek.

16/L



2014. júl. 26. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Harcosok klubja inszomnia jelenet a kórházban.
2014. júl. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tinikorban életkori sajátosság a kitolódott lefekvési idő és a kevesebb alvásigény az idegrendszer fejlődése miatt, ezt olvastam valahol. Tapasztaltam magamon és látom az öcsémen is. Én nagyon nem is akartam ezen változtatni, egyszer volt, hogy 17 órát aludtam egy huzamban, de akkor előtte nem aludtam több, mint két napig. Aztán, mit mondjak, kinőttem. Bár most is kukorékolok sokszor, de most más miatt, egyébként menne az alvás.
2014. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mitől riadsz föl?
2014. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mindig más miatt. általában valami zaj zavar meg, de előfordul, hogy rémálmom van, túl meleg/hideg a környezet, izzadok, pisilni kell, eszembe jut valami a nap folyamáról és kiragad az álmomból.
2014. júl. 27. 00:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Igyál citromfűteát lefekvés előtt vagy altató teakeveréket.

Legyen mindig sötét és hűvös a hálószobád.Ihatsz lefekvés előtt esetleg tejet vagy ott a Nervenpflege kapszulák.

2014. júl. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezeket ki fogom próbálni. still awake egyébként :D
2014. júl. 27. 00:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt fél órával már ne igyál sokat, hogy ne kelljen kimenned pisilni. Vegyél füldugót, patikában kapni, nagyon hasznos, én sokkal jobban alszom vele. Az ágyadban ne csinálj semmit az alváson kívül, ne olvass, ne gépezz, ne legyél ott egész nap, csak aludj benne. Egy idő után, mintegy tanulási folyamatként, az agy összekapcsolja a kettőt, és az elalvás sokkal könnyebben fog menni. Sötétíts be, hogy a fény ne ébresszen fel. Jó éjt!
2014. júl. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. mindig sötétben alszom, a füldugó jó ötlet. csak aludnék már végre el, nem megy, olyan mintha képtelen lennék rá. de holnap veszek alvóbaba-cuccokat.
2014. júl. 27. 00:49
 9/10 anonim válasza:
Ez lehet, hogy nem a legjobb valasz :) de fiu mellett aludtal mar? Az en baratnom meg en is akkor aludtunk legjobbakat (mar ha aludtunk :D ) ha nala aludtam. Tok jo dolog, osszebujva meg minden. Egyebkent lehet h nem csak fiukkal mukodne, aludhatnal 1x, 2x vkivel aki kozel all hozad. Nem feltetlenul csaladtag de mondjuk legjobb baratno. Megkered h aludjatok egyutt neha. Osszebujtok. Sztem ez tok normalis. Ha mukodik akk meg egyre ritkabban csinaljatok mig mar egyedul is megy.
2014. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
sajnos édesanyám nem engedi, hogy a barátommal aludjak, úgyhogy ez kilőve :( de jó ötlet, megpróbálom!
2014. júl. 27. 23:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!