Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hátfájás és fejháfás ellen torna?

Hátfájás és fejháfás ellen torna?

Figyelt kérdés

Mostanság nagyon rosszul alszom, néha megtalálom a helyem, néha viszont úgy kelek, hogy az egyik oldalam(a hátgerincem mellett) fáj. Ez elmúlik egy olyan 10 perc után. Párna nélkül, vagy csak kispárnán alszom. De ha erre ébredek, akkor egész nap nagyjából fáj a fejem. Nem kibírhatatlan, nem akarom magam tömni fájdalomcsillapítóval. De segíteni akarok magamon. Az bal lábam rövidebb kb. 2 cm.vel a másiktól, és a bal oldalam fáj többször, de már megfordult, hogy a jobb is ugyanúgy fájt. Szóval gondolom 100%ban az én hibám, mert nem hordom annyira gyakran az ortopédcipőmet. Hátam és a fejfájás szerintem biztosan össze vannak kötve, nem tudnátok ajánlani valami tornát, vagy gyakorlatokat, amik segítenének? Szoktam úszni is járni, de sajnos nem tehetem meg olyan gyakran, max. 2x hetente, futni, ugrálni tilos. De tornázni szívesen tornáznék, főleg mert nem szeretnék játszadozni továbbra az egészségemmel.


18/L



2014. máj. 5. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem javasoltak gyógytornát, úszást és biciklizést mert ezek nem terhelik a gerincet annyira de nekem egyik sem vált be, 3 hétig minden nap ittam 2 pezsgőtabletta calciumot, egyedül ez segített igazán, azóta már csak néha iszom és semmi gond. Jobbulást.
2014. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyógytornán mindig a hátizmok és izomszalagok húzása volt a cél, mert ha ezek nem elég lazák akkor összehúzzák a csigolyákat és fájdalmat okoz, az sztk-ba ad beutalód az ortopéd szakorvos és ingyenes, megtanítják az alap dolgokat, otthon is tudod gyakorolni.
2014. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ortopédcipőt muszáj hordani, ez alapvető, ha jobban szeretnél lenni. Esetleg sarokemelővel is próbálkozhatsz.A gyógyászati boltban árulnak. Próbálj valamilyen kazettát, vagy lemezt venni. A neten biztosan találsz. Szerintem a futást egyenlőre függeszd fel.A rheuma orvos felírhat gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító kenőcsöt.Jobbulást kívánok Neked!
2014. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!