Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A cukorbetegség kezelhető...

A cukorbetegség kezelhető (kiegészítő gyógymódként) kineziológiával?

Figyelt kérdés
Anyukám 20 éve cukorbeteg, néhány éve inzulinozza is magát. 130-as szénhidrát diétát tart, a kenyeret, tésztafélét saját magának készíti szénhidrát-csökkentett lisztből. Április elején új inzulint kapott (Lantus + Rapid), ehhez sok reményt fűzött, lelkes volt nagyon, de egyelőre semmi változás. Szerintem kezdi feladni, de legalábbis kétségbe ejti, hogy nem javul a helyzet.

2014. ápr. 28. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kezelhető, de sok eredménye nem lesz
2014. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van esetleg személyes tapasztalatod, vagy ismerősöd, aki próbálta?
2014. ápr. 28. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:

kineziológia akkor jöhet szóba, ha fekszik, nem mozog egész nap..


én egyszerűen oldottam meg(a doki tanácsára) amikor kiderült, hogy cukros vagyok,(és kövér is) akkor javaslatra felhagytam mindennel, ami a cukrot emelheti(nagyon)

nem eszem lisztből készült bármit, nem fogyasztok cukrot(még nyírfát sem)nem iszom alkoholt, nem eszem zsíros ételeket..


ez három év alatt mínusz harminc kiló, és 7 alatti cukorszint..természetesen tablettával.

nehéz megszokni, de megéri. nem piszmogok szénhidrátméréssel, meg ilyesmivel..ja és nem iszom tejet sem, csak picikét a kávéba..és nem eszem krumplit sem..


ha ezek nélkül tud élni, nyert!

ha nem, akkor...

2014. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy anyukám még mindig elhiszi, hogy MUSZÁJ szénhidrátot ennie, mert ahhoz van beállítva az inzulin.

Minden nap megeszik egy kefirt is és a dietetikus megdicséri, hogy milyen ügyesen tartja a diétát... A mozgásra nehéz rávenni, szerinte unalmas. Én szívesen mennék vele, de hamarosan megszületik a kisfiam, már csak vonszolni tudom magam, az intenzív edzés kizárt. Most épp valami csodaszerben bízik, balzsamkörte, vagy valami hasonló a neve. Erről hallott már valaki?

2014. ápr. 29. 10:33
 5/7 anonim ***** válasza:

A 3-as írta le helyesen. Ezt én is így csinálom.


"A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy anyukám még mindig elhiszi, hogy MUSZÁJ szénhidrátot ennie, mert ahhoz van beállítva az inzulin."


Ezt önmaga tudja kontrollálni, hogy valóban jól van-e beállítva.


A cukor szintet úgy lehet helyesen kontrollálni, inzulinosoknál úgy szokták, hogy (étkezés után másfél órával 8 alatt kell lennie a cukor szintnek) vagy étkezés után kettő órával mérve 7.8 alatt kell lennie a vércukor értéknek.


Ha ez az étkezés után (én így mérem) kettő órával mért érték a leírt kritikus szintet (7.7) túl lépi, akkor túl sok volt a szénhidrát bevitel, vagy kevés volt az inzulin. Vagyis nincs meg a szénhidrát egyensúly.


Persze van egy energia egyensúly is, ami még hozzá tartozik. Az a testsúlyt igyekszik normál szinten tartani a bevitt energia és az elhasznált között.


Amit otthon könnyen tudunk kontrollálni, az a cukor egyensúly. Rövid távon a szövődmények szempontjából talán az a legfontosabb. Habár a súlyt, az energia bevitelt is fontos megfogni ha túl sok.


Az, (ahogy édesanyád mondta, hogy be van állítva), csak egy időleges állapotra volt jellemző. Ha közben bármi okból megváltozik az anyagcsere (pl. kevesebbet vagy többet mozog mint szokott), akkor az a "beállítás" már elveszti az értelmét. Az nem "szentírás", amit szó szerint minden körülmények között tartani kell. Persze kell, de az aktuális állapotra jellemzőt, nem az egy hónappal ezelőtt beállítottat, ha egyértelművé válik, hogy a korábbival nem áll be a kívánt érték.


Folyamatosan változik a szervezetünk, ami után újabb beállításra lenne szükség, mert a korábbi feltételei megváltoztak. Ezt a finomhangolást meg tudjuk csinálni magunk is.



Eleinte többször kell mérni, időben hogyan változik a vércukor szintje, nehogy túlságosan hirtelen megemelkedjen vagy túlságosan lecsökkenjen.

ilyenkor a megismeréshez akár óránként is kellhet mérni. Ebből megtudjuk, hogyan változik időben adott élelmiszerek után.

Meg kell figyelni, hogy mennyi idő múlva csökken le 5 alá (4-5 közelébe) és akkor megint kell bevinni valami lassú felszívódású magas rost tartalmú szénhidrát forrást. Azt, hogy mennyit és milyen időközönként, a vércukor érték csökkenésből kikövetkeztethető.

A magasabb rost tartalmú péksüteményből (egyéb hasonló rostos ételekből) a szénhidrát lassabban szívódik fel és a rostok növelik a teltség (jóllakottság) érzetet.


A gyakori mérést főleg a beállításhoz érdemes egy-egy kiválasztott napon gyakran ismételni, azután már elég lehet egy ideig a megtanult adagokat az étkezéseknél betartani.


Később egy-két hét múlva megint érdemes ellenőrizni, hogy az adott szénhidrát forrás mennyire viszi fel az étkezés után 2 órával mért értéket, illetve mikor esik le a túl alacsony szint környékére, amikor már mindenképp enni kell.


Azóta foglalkozom ezekkel a dolgokkal (2008 óta), amióta nekem is diétát kell tartanom és ezzel a módszerrel nagyon jól tudom kontrollálni.


Még itt egy netes forrás a normál érték meghatározásához:

[link]

2014. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosnak bizonyulnak.
2014. ápr. 29. 14:12
 7/7 anonim válasza:

Igen, kellő figyelem mellett nagyon hatékony lehet. Különbséget érdemes tenni az 1. és 2. típusú cukorbetegség között, mindkettőnél lehet hatékony, de más eredményekkel. A gyermekkori verziónál segíthet a betegséggel kapcsolatos frusztrációk elengedésével, szorongás enyhítésével,... a kettes típusúnál konkrét fizikai változásokat is eredményezhet.

Itt pl. tényleg jó szakemberek vannak...

[link]

2014. aug. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!