Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi az a "Salsaparilla"?

Mi az a "Salsaparilla"?

Figyelt kérdés
Azt tudjuk, hogy homeopátiás-készítmény, de többet szeretnénk róla tudni! Pl.mi az összetétele, mire használják? Kinek ajánlott és milyen betegségekre jó? Esetleg mivel helyettesíthető?
2013. máj. 29. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Helyesen sarsaparilla. Szárcsagyökér. Hatásterülete: vese, húgyutak, bőr (pikkelysömör,ekcéma). Állítólag a sportolóknál növeli az izomtömeget .

Én azonban szkeptikus vagyok minden homeopátiás készítménnyel szemben .

2013. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én rajongok a homeopátiás gyógyításért. A Sarsaparilla officinalis monokomponensű készítmény, tehát csak egy összetevőből áll. Ritkán szokták adni, mivel "kis" szer. Nem jó sok ezer tünetre.

De nem jó a kérdés feltevés. Hiszen nem az a lényeg, hogy mire jó, hanem menj el egy homeopátiás orvoshoz (jó hír: Magyarországon csak az lehet homeopata, aki már eleve végzett orvos) és Te mondd el neki a panaszaidat és azután ő fog Neked ajánlani szert, ami leginkább lefedi a Te panaszaidat. Tehát nem a gyógyszerre keresünk beteget: Nézd, találtam egy Algopirynt, nem fáj valakinek a feje? Hanem fordítva: mondjuk, sok a pattanásod és akkor adhatnak rá esetleg Sars.-t, de bármi mást is (figyelembe véve a sok más tünetedet is, amikről beszámolsz az orvosodnak.) Mivel a lelki tünetek is érdeklik az orvost és a testiek is, ezért holisztikus szemléletről beszélünk. Az egész embert meggyógyítja, tehát nem csak a testi "sebeidet", hanem a lelkieket is (és ugyanaz az egy szer).

2013. máj. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!