Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Volt már valakivel ilyen?...

Volt már valakivel ilyen? Sürgős (durva székrekedés)

Figyelt kérdés
Pár napja egyáltalán nem jön semmi. Ugyanúgy étkezek, mint eddig, de semmi. Még csak nem is érzem, hogy kellene. Valakivel történt már ilyen? Szüleim nagyon aggódnak.. Mi a teendő? :/

2013. ápr. 21. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Orvos felkeresése!

Méghozzá sürgősen.

Az ügyeleten lehet, hogy nem szívesen látnak, de ne érdekeljen, majd hétfőn meg elmész a háziorvosodhoz is.

Akár bélelzáródásod is lehet.


A doki majd eldönti, hogy egy kis segítséggel megoldódik-e minden magától, vagy komoly a baj.

2013. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem régen volt székrekedésem rendszeresen, volt amikor 5 (!) napig se tudtam... Vagy egy éve rendeződött nálam szerencsére.

Amik nekem beváltak: sok víz ivása,napi 2-3 liter (előtte egy pohárral se ittam néha egész nap), savanyúságok, főleg savanyú káposzta, sok zöldség, aszalt szilva vagy lekvár, reggeli kávé, olykor zabpehely, zabkorpa is beindítja. Nekem így minden nap összejön.

2013. ápr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sürgősen vegyél glicerin kúpot, az meghozza az ingert és kiviszi a besült székletet, vagy beöntés azonnal, ha így sem megy, akkor orvos.
2013. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyél meg egy kanál olajat, max fél óra és szaladni fogsz a wc-re.:) Igyál minden nap legalább 3l folyadékot, és mielőtt(száraz ételt) eszel, igyál mindíg egy pohár vizet.
2013. ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pár nap nem sok, nekem 3-4 még normális, a max 10 volt, a fura hogy nem is fájt, épp nyaraltunk, a szervezetem valahogy "elfelejtette".

Szerintem ilyen esetben elég ha sok vizet iszol vagy valami enyhe hashajtó hatású cuccot, teát, gyümölcsöt. Nekem a keserűsós víz viszonylag jól hat vagy pl. a szűztea, vagy vegyél be valami gyenge hashajtót, néhány csepp guttalax vagy valami ilyesmi.

2013. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!