Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Csalánkrémet lehet így csináln...

Csalánkrémet lehet így csinálni? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Hallottam olyan verziót, hogy sima házi sertészsírba van megfőzve a krém. Tehát a csalánlevelet ebbe főzzük meg.
2013. jan. 27. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Csalánkrémről még nem hallottam /mire jó? Ízület?/, de körömvirágkrémet házilag sertészsírral szoktak!
2013. jan. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én olívával csinálom a körömvirág krémet,és így csinálnám a csalánt is.A sertészsír valóban hasonlít az emberi zsírra,de nincs gyógyhatása,szemben az olívával.Kötőanyag is kell hozzá:ez a méhviasz,ami szintén hidratáló hatású.

Lehet gőz fölött is készíteni,akár egy óra alatt,de én áztatással javasolnám(3-4 hétig ázik a csalán az olajban meleg helyen-nálam a radiátoron)így az olajba a meleg hatására átkerül a csalán hatóanyaga).

2013. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha E-vitamint is teszel bele,tovább eláll,illetve ez a krém zsírosabb,nehezebben felszívódó a méhviasztól.A sertészsírnak pedig szaga van,amit nem mindenki bír elviselni magán.
2013. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az 1.válaszoló vagyok. Hallottam én is az olivás verziót, de azt is, hogy a sertészsírban olyan enzimek vannak, amik jobban segítik a felszívódást, vagy mi a szösz :-) Pontosan nem emlékszem.

De ez a csalánkrém mire jó? Teaként ismerem és használom is, de a krémről még nem hallottam.

2013. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!