Illóolajokat - bázisolajjal hígítva - illetve illóolaj keverékeket szoktatok használni csakraharmonizáláshoz?
Igazából relaxációhoz, ellazuláshoz lehet használni az illóolajakat, illetve aromaterápiához, de ahhoz sajnos nem értek. A csakrára kenni azért nincs értelme, mert a csakra nem fizikai szerv, az illóolajból pedig nagyon kevés jut át arra a szintre ahol a csakrák működnek. Ellenben ahhoz, hogy egy meditáció során sorra végigvedd a fő csakráidat alulról fölfelé, elengedhetetlen egy ellazult állapot. A lazító gyakorlathoz pedig lehet használni az illóolajat párologtatóban. A levendula és a citromfű olajai nyugtató hatásúak, bár keverve nem hiszem hogy jó az illatuk. Esetleg a meditáció előtt ha veszel egy fürdőt, csepegtethetsz bele levendulaolajat, vagy citromfűolajat, hogy segítsen a fizikai ellazulásban, a levendula emellett az elmét is nyugtatja, így a ráhangolódásban is segít a meditációhoz. Rózsát, illetve fahéjolajat például nem érdemes használni, mert ezek vágykeltők, így zavarnának a meditációban. A meditáció közben sem érdemes párologtatni vagy olajat használni, mert elvonják a figyelmedet az illatok. A meditációnál alulról fölfelé haladva egyenként megtisztíthatod a csakráidat, vagy pedig fölülről lefelé haladva egy vizualizációs technikával vizet vizualizálva átmosod az összes csakrát és az egész testet. Amelyiket úgy véled jobban ki tudod vitelezni. Azért sem lehet jól illóolajokat használni az összes csakra tisztítására, mert keveredne az illatuk, így a hatás is kaotikus lenne.
Bocs hogy nem tudtam hasznosat írni.
Amennyiben úgy tekintem, hogy egy vagyok az energiáimmal, a testem is egyfajta energiarendszer, akkor nem különítem el, hogy van az aurám, a testem, vagyok én, stb; - tehát a testemre hat az illóolaj szerinted, szerintem pedig minden síkon hathat rám.
Azt írtad, hogy „a csakra nem fizikai szerv” – én sem vagyok az, szerintem én nem csak egy test vagyok, hiszen vannak gondolataim, érzelmeim, ezeket nem fizikai szervekkel produkálom, hanem valami olyasmikkel, mint elme, lélek, tudat.
Az illóolajok hatnak a fizikális, mentális és érzelmi állapotokra, amelyek pedig kapcsolatban vannak azzal, hogy egy csakra mennyire nyitott. Aki fél vagy szorong, annak „beszűkülten” működnek a csakrái. A növényeknek van aurája és az aurájuk több „színből” áll. A növények illóolaja tartalmazza ezeket a rezgéseket, mi is rezgünk különböző frekvenciákon, így több szinten is hatással vannak az emberekre az illók, akár fizikai, lelki, érzelmi szempontból is.
Például, ha valaki kedvel egy illatot, már csak ez is önmagában annyit jelent, hogy ha megérzi azt, akkor a „kedvelés állapot”-ba kerül, tehát nyitottabbá teszi az illetőt és ez csak egy kicsi rész az egészből.
Nagyon sok illót használtam és használok rendszeresen és van arról fogalmam, hogy melyek a nyugtató hatásúak, melyek élénkítők, stb, nem ez volt a kérdésem.
Az illóolajokat nyugodtan lehet keverni és nem lesz feltétlenül kaotikus a hatásuk. Vannak szinergista és antagonista gyógynövények, tehát vannak, amelyek együttműködnek és fokozzák egymás hatását, míg mások kiolthatják azt. Aki egy kicsit konyít a gyógynövényekhez és az illóolajokhoz, az nem fog ilyesmiben mellényúlni, nem fog ellentétes hatásúakat összekeverni. Feltételezem, hogy egy fehér vagy lila aurarétegű gyógynövény bármelyik területre jó hatással van.
A relaxációkat, vezetett „meditációkat”, vizualizációs technikákat, ürességmeditációt, stb, ismerem, de szerintem ez nem tartozik a kérdésemhez.
Köszi, hogy írtál, de a kérdésemre nem kaptam választ.
Állítólag a gyógynövényeknek 5 aurarétege van. Amelyik gyógynövénynek van virága, amilyen színű a virág, az a szín biztosan szerepel az aurájában. Például a levendula virága lila, így az egyik gyógyító színe ennek a növénynek a lila.
A kamilla és a cickafarkfű illóolaja kamazulént tartalmaz, emiatt ezek az olajok gyönyörű(!!!) sötétkék színűek, maguk az olajok nyugtató, görcsoldó, gyulladáscsökkentő hatásúak. (Gondolom, hogy az aurájukban is van jelentős kék.) A kamilla és a cicka bázisolajban hígítva alkalmas a torokcsakrához, a tömjén a koronacsakrához, a szívcsakrához az orvosi zsálya és a damaszkuszi rózsa, a levendula a 6-oshoz, stb, ez oké, de olyan valakit keresek, aki ennél sokkal mélyebbre ásta már magát a témában.
Természetesen a növények vagy illók színe alapján is próbáltam már a csakrákhoz párosítani az illókat, de olyan emberek tapasztalatára vagyok kíváncsi, akiknek van ismerete, gyakorlata a témával kapcsolatban.
Nem másokat akarok kezelni, hanem egyszerűen érdekel ez a kérdés, valamint nagyon szeretem a növényeket és jó lett volna valaki olyat találni, akár itt, a www.gyakorikerdesek.hu oldalon, aki szintén szereti a növényeket és gyakorlott, tapasztalt az illóolajok többirányú hatásával kapcsolatban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!