Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Körömbenövés ellen mit lehet...

Körömbenövés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Naponta kell vágnom a körmömet,mert különben benől és nem tudom h mit lehetne ellene tenni?Mindenképp kell műteni vagy műtét nélkül is meglehet valahogy oldani ezt a problémát?
2009. jún. 29. 20:36
 1/4 anonim válasza:
100%
Ne vágd le teljesen tövig a körmödet,hagyjál rá kb 1- 0.5 mm-t és csak hetente egyszer!A túl sok vágás miatt nő ilyen intenzíven.Ha oldalra benő a köröm a húsba egy jó pedikűrösköz elég elmenni havonta egyszer,az ki tudja szedni.
2009. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Mútétileg véglegesen eltávolítható akár a teljes körömágy is, vagy csak az a része ahol benö.


Soha többé nem fog gondot jelenteni!

2009. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nekem 4-szer mutottek es volt hogy mutet utan par honapra ujbol kellett ,nem mindig sikerul,de igaz hogy hetente egyszer vagd es ne teljesen le
2010. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az, hogy a sebészeten levágnak a körömből egy keveset, nem jó megoldás, mert nagyon-nagy a kiújulás veszélye, van akinek 10-szer kell kivágni, és még azután is újra visszanő.

Én már jó pár hónapja küzdök a benövéssel, sebészetre semmiképpen nem akarok menni, hiszen tudom, úgyis visszanőne.

Nagy fájdalmak árán, de ki szoktam vágni, kivágás előtt érdemes meleg vízben áztatni lábunkat, majd kivágni nagy nehezen, aztán fertőtlenítés, akár egy kis kötszer, vagy vatta rajta maradhat. Igen ám, de ezzel a módszerrel amit én csinálok, mindig újra belenő, keresem a megoldásokat a neten, hogy mégis mit lehetne tenni benövés ellen.

Itt van pár megoldás, amit találtam:


1. Csak egyenesen szabad körmöt vágni, ne kerekítsd le a sarkait. Ha megtörtént a baj, akkor vegyél a patikába Hiperolt, ezzel mindig ki kell mosni a sebet. Utána Merbromint vagy Betadint ezekkel a seb felületét kell, fültisztító pálcikával, majd steril gézzel fedd le, napokon belül javulni fog. Nálunk bevált.


2. Cinkpaszta nevezetű krémet rákened a lábadra rá teszel szárazkötést+vizesgézt+szárazgéz és éjszakára úgy hagyod. Szépen kihúzza a bőrt és utána neomagnolos vízbe beáztatod és kivágod a körmöt. Utána Tetránnnal kezeled hogy ne fertőzzön el.


3. Ez pedig a Spange módszer, itt egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=8aebvmtjaL4

2013. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!