Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Jó házipraktikát mondanátok...

Jó házipraktikát mondanátok pattanások ellen?

Figyelt kérdés
Sok szert kipróbáltam de nem nagyon javulnak. Annyira durván azért nem csúnya, de engem zavar. Például a homlokomon elég sok van. Ötleteket kérnék! Előre is köszönöm
2009. jún. 23. 16:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
82%
jó rá ha kamillával gőzölsz.Uncsitesómnak a tengerisós vízzel való borogatás bevált,én nem próbáltam.Reggel-este ilyen sósvízzel mosta meg az arcát és hagyta rászáradni.Jó rá a citrom is.meg álítólag a fogkrém,de sztem az nagyon szárít.Ja és ha vezsel ezüstkolloidot az csodákra képes + teafaszappan
2009. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Hú én már rengetegről hallottam és próbáltam is, mert nagyon problémás a bőröm. Először is ne nyomkodd!! Egy hónapban egyszer menj kozmetikushoz! Otthon pedig nekem bevált a szappanos arcmosás. Sokan ajánlják az Ilcsi féle feketeszappant, de nekem a sima szappan is bevált, főképp a Dove, mert az nem szárítja le a bőröm. Másik jó tanács, hogy ha alkoholos arclemosókat használsz, inkább vegyél a patikában alkoholt, sokkal jobb! A többi márkás arclemosó nem tesz túl jót a bőrnek. Nekem ezt bőrgyógyász tanácsolta!! Persze hidratálni is kell a bőrt, mert hiába pattanásos még kiszárad az alkoholtól. Arra azt ajánlom, hogy néha használj a gyógyszertárban kapható babafürdető- krémből. Nem túl drága, nem zsíros és mégis hidratál. Otthoni praktikák közül nagyon jó a kamilás gőzölés és a sós víz is. A tengeri sós pakolások nagyon beváltak nekem, bár azokat rendeltük a Dr. Nona nevű cégtől és nagyon drágák, de csodákra képesek a termékeik. Házi praktika még az élesztős pakolás is. Tejjel kell összekeverni élesztőt, esetleg egy kis reszelt uborkát, és hagyni rászáradni a bőrre. Megérleli a pattanásokat és hamarabb elmúlnak tőle. A napozás is jó lehet, bár azzal óvatosnak kell lenni, mert ha akkor fekszel ki, amikor sebes az arcod, akkor heges maradhat. A különböző gyümölcssavakról, pl citrom azt mondják, hogy jó hámlasztók, szóval inkább az egyenletlen arcra ajánlom, kevésbé a pattanásosra. Nem véletlen csinál a kozmetikus gyümölcssavas hámlasztást. Egyébként ha a házi praktikák nem válnak be, ajánlom a bőrgyógyászt. Sokszor sokkal olcsóbb kenceficéket ír fel, mintha rendszeresen vásárolnál Oxit, meg hasonló arclemosókat. Hajrá, remélem segítettem valamennyit.
2009. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Hát nézd. Bármit kitalálhatsz, de nem fog változni addig, amíg belül ki nem tisztítod magadat. Most van esélyed, mert itt van mindjárt a dinnyeszezon. Szóval böjtölj 3 vagy 4 napot - semmi ennivaló, sok víz inni, ha nem bírod, legalább 1 napot, vagy esetleg kettőt - és aztán görögdinnye 2-3 napig. (csakis dinnye, semmi más). Ez egy kitisztulás. Innen kezdve nem szabad bepiszkolni magad. Tehát csakis csibi vagy hal, zöldség, zöldség zöldséggel, cukor nem, és mindenből kevés. Rengeteg könyv szól az egészséges táplálkozásról.
2009. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Citrom.
2009. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Bocsi, de megkérdezhetem, hogy miért pontoztátok le a javaslataimat, amik nekem nagyon bejöttek pattanásos bőrre és nem én találtam ki őket?? Rengeteg tippet adtam, akkor miért nem hasznos?

Amúgy a táplálkozás tényleg nagyon fontos! Csoki mellőzve és a cukor is rossz a bőrre. A nagyon fűszeres dolgok szintén pattanásokhoz vezetnek pl. chips, pattogatott kukorica. Állítólag a tejtermékek sem túl jók. Szóval tényleg azok a táplálékok a legkevésbé ártalmasak a zsíros bőrre, amit már előttem is írtak. Hajrá!

2009. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2009. jún. 24. 14:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden reggel igyál éhgyomorra (ha lehet frissen facsart) citromos/alma ecetes vizet. Nekem bevált,amellett,hogy eltünteti a pattanásokat feszesíti is a bőrt.=) Jhaa és ha lehet pl.: virslihez mustárt egyél,mert az lúgosítja a szervezetedet.
2009. jún. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Aknesol a gyógyszertárban olcsó és nagyon jó.
2009. jún. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne tusolj, mindig fürödj kádban, ázz ki, és minden furdés elött sózd meg a vizet a boltban kapható tengeri sóval!


Továbbá soha ne nyomkodd öket, ne egyél többé margarint vajat is csak ritkán, és ne egyél semmilyen szendvicskrémet

Vagy oylan dolgot ami növényi zsírt tartalmaz! Egyél kevesebb csokit!


Ha néha emellett még úszni is eljárnál, az is nagyban segítene!

2009. júl. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Énis kipróbáltam már sokmindent.Nekem a paradicsomkarikák+fogkrém jött be.De ezek nagyon szárítják a bőrt,úgyhogy a hidratálás is feltétlenül szükséges.Ha nem hidratálod,a bőröd mégtöbb fagyút termel,és még több pattanásod is lehet akár.
2009. júl. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!