Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Dr. Tolnai Valériánál járt...

Dr. Tolnai Valériánál járt már valaki?

Figyelt kérdés
Homeopata, pszichiáter. Kérem csak azok írjanak akik tényleg hallottak róla vagy jártak nála!
2012. ápr. 2. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem régebben kényszerbetegséggel kezelt. Még gyerek/serdülőkoromban. Szerintem nagyon jó orvos, és örülök, hogy ő is belátta, hogy a sok gyógyszernek nem sok értelme van, mert csak tüneti kezelés, ezért próbál más természetes alternatívákat. (Homeopátia) Ugyanakkor nekem ez a homeo nem jött be, adott nekem is egy csomó bogyót, de egyik sem használt igazából, szerencsére a betegség felismerése és ennek tudata is annyit segít a mai napig is, hogy már nem kell gyógyszert szednem (régen azt is szedtem), kordában tudom tartani a dolgot.

Ugyanakkor a kezelések ára miatt már amúgy sem engedhetném meg magamnak, hogy rendszeresen járjak. Elég drága. (kb 7000-10000 ft) De ez még pár évvel ezelőtti emlékem.


Mindamellett, hogy nagyon tisztelem, volt olyan problémám vele, mikor ezekbe az új homeopátiás stb. dolgokba belekezdett, hogy az egy órából kb. felet ő beszélt ezekről. Ez nem tetszett, szóltam érte és utána már nem volt probléma. Előtte, régebben sosem fordult elő.


Édesanyám kezdett először járni hozzá pánikbetegséggel, és neki is sokat segített.


Azt tudom javasolni, hogy ha megengedheted magadnak mindenképpen menj el, aztán meglátod mennyit tud neked segíteni, mert ez nyilván a probléma jellegétől függ.

2012. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

Anyukádnak mennyiben segített a pánikon?

Nekem is ilyen problémáim vannak.

2012. ápr. 2. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:

A történet kb 15 éve kezdődött, akkor még a pánikbetegséget nem is igazán ismerték, először ugye szívproblémára gyanakodtak, de miután minden vizsgálat ami erre vonatkozott nem állapított meg semmit, közölték, hogy ennyi, biztos pszichés. Édesanyám nem nyugodott bele, rátalált a doktornőre.

Sokáig ő is szedett gyógyszert, ha jól emlékszem először Prozac-ot, később pedig Xanax-ot. A tünetei ettől teljesen megszűntek, a korábbi heves szívdobogással és halálfélelemmel járó, ájulás közeli állapotok azóta sem tértek vissza. Ha jól tudom most már nem is szedi rendszeresen, hanem csak "vész" esetére van belőle, hátha szükség van rá. Az életminősége viszont a betegség megjelenése óta jelentősen javult.


Azt nem tudom, hogy az ilyenből ki lehet-e gyógyulni végleg (nyilván rajtunk is múlik), de az ember nem szeretne élete végéig gyógyszereken élni és nem is szabad erre törekedni. Ugyanakkor a kezdeti időszakban sokat tudnak segíteni, hogy az elme "megnyugodjon" és neki tudjon látni megoldani a problémát. Szerintem.


Maga a diagnózis is elindíthatja a gyógyulási folyamatot, hiszen megbizonyosodunk róla, hogy "jé, hát ez a bajom, nem olyan vészes, legközelebb már tudom hová rakni a dolgot."


Mivel a pánikbetegség azóta eléggé elterjedt pszichés betegség lett a fejlett országokban, talán már sokkal jobb megoldásokat is kínálnak rá, mint az antidepresszánsok. 15 év alatt rengeteg fejlődhetett az orvostudomány.


:-)


Sok szerencsét és mielőbbi gyógyulást kívánok!

2012. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm!

:-D

2012. ápr. 2. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is volt betege vagyok, szorongással és depresszióval kezelt és rengeteget segített. Egy kezelés néhány éve 7.000 Ft volt nála, ami - a borsos ár ellenére - teljességgel megérte. Szerencsére nem feltétlenül gyógyszer-párti, így kb. fél év után áttérhettünk a csak homeopátiás kezelésre, amit kb. újabb fél év után teljesen el is hagyhattam. Megtanított a problémáimat fel- és elismerni és az okokat kezelni, illetve ami nekem még nagyon tetszett, hogy ha a családtagjaid, esetleg a párod támogat téged a terápiában, akkor velük is mindig beszél, hogy ők hogyan segíthetnek neked. Előtte két évig kezeltek SZTK-ban, folyamatosan gyógyszert szedtem és végül már Liticarbot is akartak adni a többi gyógyszerem mellé, mondván biztosan mániás depressziós vagyok. Tolnai doktornő szerencsére felismerte, hogy nálam nem erről van szó, egyszerűen csak a stressz váltja ki nálam a depressziót, így stresszmentes időszakokban jóval feldobottabb vagyok. Nagyon betegcentrikus szemléletű, jó orvosnak tartom, végig partner volt a gyógyulásom során. Nekem semmilyen gondom nem volt vele, sőt, kifejezetten örültem, hogy elmagyarázta, hogy melyik homeos szer miért és hogyan hat :) Csak bátorítani tudlak, hogy keresd fel Őt!
2012. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!