Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » MIGRÉNre mit ajánlotok?

MIGRÉNre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Iszonyatos migrénjeim vannak... már arra kelek, de ha nem is, egy órával az ébredésem után elkezdődik. Még akkor szoktam bevenni a legújabb panadolt, amit úgy hirdetnek, hogy migrénre is jó. Hatni is szokott, de nem egész nap. Így nem tudok koncentrálni a suliban sem. Ráadásul minden nap gyógyszerrel éljek...ez sem egézséges. Tudtok valamit ami jó lehet rá, és nem bogyó? Valami gyógynövényféle esetleg...

2012. jan. 29. 10:02
 1/10 A kérdező kommentje:
ilyenkor zavar a fény,csak sötétben tudok létezni..fej,szemfájás, csal aludni tudok.
2012. jan. 29. 10:08
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, és tavasszal,nyáron nincs ilyen problémám.
2012. jan. 29. 10:08
 3/10 anonim ***** válasza:

első körben orvosi kivizsgálást ajánlok


a panadol szart se ér amúgy, de ha sűrű migréned van azt sem eheted meg, hogy állandóan otthon próbálsz alukálni a sötétben


amúgy nekem a sötét és meleg ital, zuhany, alvás segít legjobban


ha nő vagy és fogamzásgátlót szedsz, akkor keress más védekezési módszert

2012. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

egy ideig szedtem fogamzásgátlót, azzal is lehet összefüggésben?

nekem is azok segítenek...de kell valami, hogy tanulni tudjak

2012. jan. 29. 11:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is neurológust ajánlok neked. És migrénre ténylegnem fog használni semmi gyógynövény vagy paracetamol.

Jegyezd fel, hogy milyen front van, mit ettél mikor kijött a migréned, így lehet következtetni mi hozza ki nálad és azt elkerülni. Tiltólistások az érlelt sajtok, az alkohol, a kialvatlanság is okozhatja.


Illetve a migrént megelőző napokon szoktak előjelek lenni, úgynevezett aura. Ilyenkor gyakori a sok ásítozás, fáradékogyság, fokozott étvágy, fokozott vizeletürítés, ilyenkor fellehet készülni a rohamra, és próbálj többet aludni.

Amíg nem kerülsz orvoshoz addig meg görcsoldóval szedd be a fájdalomcsillapítót. De mindenképpen menj orvoshoz vele!

2012. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 29. 17:21
 7/10 anonim válasza:

Szia!

Nekem évekig tartó migrénem volt, orvostól-orvosig jártam, nekem már a fájdalomcsillapító sem hatott.

Aztán eljutottam egy természetgyógyászhoz, aki 5 perc alatt megállapította, hogy az epém miatt van erős fejfájásom.Most 4. hónapja szedem a kapszulákat amit az epémre, májamra csinált és egyetlen egyszer sem fájt a fejem:)Szinte el sem hiszem, mert előtte annyi mindent kipróbáltam már és érdekes, mert voltam hasi ultrahangon is, de nem mondták, hogy az epémnek bármi baja is lenne, igaz gyanítottam, hogy vmi nincs rendben, mert pl. olajban sült dolgokat nem tudtam enni.

Lehet, hogy nálad is az epe, máj elégtelen működése váltja ki a migrént, járj utána!

2012. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 melcsicica válasza:

Csak azért írok,hátha valakinek sikerül előbb megszabadulnia a migréntől,m nekem.

6éves korom óta eljutottam a Quarelintől a Contramal kúpig.most 36vagyok..

Összes kivizsgálás megvolt-4x oda-vissza MRI,dopler stb.

Eredmény semmi.Válasz szedjem ami hat-és ez a Contramal volt(rákosok szedik morfin előtt!!)

Nekem egy roham 1-6hétig! tartott.Napi 3-4kúpot toltam el átlagban.

Tavalyelőtt már terveztem a csontkovácsot,de mikor vége a fejfájásnak-szerintem mindenki örül,h él..:)

Tavaly egészévben elmaradt a migrén-lett helyette állandó kismedencegyulladás-petefészekműtéttel a végén..

Februárban kivették a mandulám,mint gócot&mire a 2.héten letettem volna a Cataflant-újra jött a migrén..

Egy 7 szenvedés után jutott eszembe újra a csontkovács!!

Tegnap este 8kor kikalapált.szószerint!!

szólt előre ,h energetizált is>készüljek!!

1hét nemalvás után,hajnal 4kor bírtam elaludni,de reggel 8kor már pattant ki a szemem!!

Fejfájásom még nyomokban sem!!!!És olyan vagyok,m egy búgócsiga!!

30évig szenvedtem a tisztelt doktorok szakértelmétől!!

1óra alatt meg helyrerak egy mosolygós csontkovács!!Na ez a nem mindegy!!

u.i:ÉN Siófokon Szásánál voltam!! (A fájdalomcsillapítókkal csak a tünetet kezeled-és egy rendes migrénes-hányós rohamnál én is kötöttem ki az ügyeleten,ahol ugyanúgy csak injekcióban tolják beléd a mérget&senkit nem érdekel,h a tested csak jelezni akar,h baj van!!)

2012. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az FLP ARGI+ nevű gyógynövény alapú pora segíthet a migrénen is.
2012. márc. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha még előfordulna, nekem az advil eddig mindig segített

Még az is jó ha megpróbálsz hányni, utána és mindig sokkal jobban érzem magam

2015. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!