Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lehet-e a szem fókuszálását...

Lehet-e a szem fókuszálását tornáztatással, vagy más olyan módon javítani, ami a szemet nem károsítja?

Figyelt kérdés
Olvastam egy pár módszert az interneten, de szeretném, tudni, kinek mi a véleménye. Rövidlátó vagyok, -2-es szemüveget viselek, de zavar a viselése sokszor és jó lenne tőle megszabadulni.
2012. jan. 18. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, mert egy ideje észrevettem, hogy nem olyan éles a látásom. Főleg távolra, ha pl. kimegyek az ajtón nem látok olyan messzire a kertben, vagyis nem valami élesen és csak erőlködöm, de nem látok tisztán.

Nem viselek szemüveget (bár lehet kellene így majd ha egyszer végre lesz pénzünk elmegyek orvoshoz...).


Én is olvastam pár dolgot, de nem mertem mindenfélébe belekezdeni.


Egyébként szerintem az is közrejátszhat bizonyos esetekben, hogy sokat vagyunk a lakásban (vagy épületekben), számítógépezünk stb. és nem vagyunk annyit kint, távolra nem használjuk annyit a szemünket. Én legalábbis azóta tapasztalom ezt, amióta nem járok ki, mert nyáron rengeteg itt a pók, télen pedig fázom nincs kedvem.

2012. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!