Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Volt-e már olyan másnak is,...

Volt-e már olyan másnak is, hogy altató bevétele után, mikor lefeküdt, akkor mindenféle bugyuta, sokszor logikátlan hangokat, és képeket látott?

Figyelt kérdés

Ilyenkor ha kinyitom a szemem, akkor ez elmulik, de ha becsukom, akkor sem jön rögtön vissza egyből. Viszont ha kérdezek valami"nem hangosan, hanem azon a gondolati síkon" akkor sokszor kapook rá valamilyen reakciót, választ nem mindig, majd folytatódik egy ujabb katyvaszos kép, meg mozgás, meg hangok.

Olyasmi az egész, mintha valami fekete hrlyen bolyonganánk, ahol mindenféle szörnyecskék segítenek, de igazándiból ez sem mindig stabil, sokszor változik.

Én véleményem erről a dologról az az, hogy az altató sokféle hatást válthat ki az emberben. De azt mondjuk kétlem, hogy mindenkiben ezt váltaná ki. Miért van az, hogy egyesekben másképp megy le ez a folyamat?

Lehet hogy hülyeség, de én arra gondolok, hogy a tudatalattit bolygatja meg, és kinek mi van benne, azt hozza elő....

Lehet hogy hülyeség, nem értek hozzá, ezért kérdezem nálam okosabb emberektől. :)

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. szept. 15. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nemhülyeség.. nekem ha nagyon fáradt vagyok ,,beszélgetéseket" hallok a fejemben.. olyan beszélgetéseket amiket nemis ismerek szóval nemis tudhatnék róla.. elég érdekeks de fogalmam sincs mitől lehetnek..
2011. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, sőt, gyakori. Egyéni, hogy milyen hatásokat és mellékhatásokat váltanak ki az altatók (memóriazavaroktól kezdve alvaevésen és alvajáráson át képi- vagy hanghallucinációkig és módosult tudatállapotig), de általában jellemző a bevétel és a tényleges elalvás között egy elég furcsa átmeneti időszak. Ugyanis nem egyszerre "csapja le a biztosítékot" a szer, hanem fokozatosan. Tehát ebben az átmeneti időszakban félig már alszol, az agyad már részben alvó üzemmódba kapcsolt, de félig ébren vagy, pár kogntitív funckió még működik, és az álomképek átcsúszhatnak a látszólag ébrenléti, tudatos állapotba.
2011. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én még nem szedtem altatót, de elalváskor, mikor átcsúszok alfába, én is szoktam beszélgetéseket hallani, csukott szemmel ismeretlen arcokat látni. Érdekes dolog :)
2016. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!