Igen komoly alvászavar javítására milyen "gyógyító kristály" használata javasolt? És hogyan kell azt használni? Hol lehet beszerezni?
Keress fel egy megbízhato szakembert.
A probléma okát kell megtalálni.
Nekem a NES HEALTH informácios cseppek segítettek.
Mindenkinek más válik be,elobb ki kell vizsgálni,hogy mi okozza az alvászavart.
Hol laksz?
Én csak Gyor kozelében tudok ilyen boltokat ajánlani.
De szerintem nézz utána az Interneten.
Kineziologusnál voltál már.
Egy megbízható kineziológus is tud segíteni ilyen problémákon.
Gyógy- és fűszernövények a nyugodt alvás érdekében
Ebből a cikkből megtudhatjuk, melyek azok a gyógynövények, amelyek segítenek, ha álmatlansággal küzdünk.
Felgyorsult életünknek és a soha véget nem érő stressznek köszönhetően az álmatlanság gyakori probléma, mellyel sokan szembesülnek. Gyakran olyan fáradtak vagyunk, hogy mindent megtennénk egy kiadós alvásért. De amikor megpróbálunk elaludni, alvásunk nyugtalan vagy az álom teljesen elkerül. Testünk teljesen kimerült, de még mindig nem tudunk elaludni.
Így elérjük, hogy végül altatókra lesz szükségünk. Az altatók számos mellékhatásuk miatt nem kívánatosak. A másik lehetőség az, hogy természetes gyógyszerekhez folyamodunk, melyeknek semmilyen mellékhatásuk nincs, és segíteni fognak az elalvásban. A gyógynövények azok a természetes eszközök, melyek nemcsak hogy jelentősen megnyugtatnak, de segítenek a békés alvásban is. Ez a cikk néhány részlettel szolgál az alvást segítő gyógynövényekről.
Alvászavarok-leküzdése
Nyugtató gyógynövények álmatlanság ellen
A szakemberek úgy írják elő a gyógynövényeket, hogy azok nemcsak az álmatlanság tüneteit kezelik, hanem segítenek helyreállítani a szervezet egyéb egyensúlyhiányait is. Nézzünk meg néhány természetes, alvást elősegítő gyógynövényt. Sok gyógynövényrajongó esküszik e növények áldásos hatására.
A nyugtató macskagyökér (valerián) gyógyhatása
Azt mondják, ez a gyógynövény elősegíti a nyugodt alvást, és nincs semmilyen mellékhatása. Ezt igazolták a klinikai kutatók is, hogy a valerián javítja az alvás minőségét, és segít az álmatlanságban szenvedőkön. A kisebb alvászavarokban szenvedők azt tapasztalhatják, hogy problémájuk teljesen megszűnik e csodálatos növénynek köszönhetően. A valerián enyhíti a görcsöket és elősegíti a megfelelő emésztést is.
Készítsünk gyógyteát reggel úgy, hogy egy csésze forró vízbe tegyünk egy teáskanál valeriángyökeret. A keveréket hagyjuk állni estig, majd szűrjük le, és fogyasztás előtt melegítsük meg. Egy részét igyuk meg vacsora előtt, a többit pedig lefekvés előtt. Azonban vigyázni kell, mert a központi idegrendszer depresszánsaként működik, így nem kell rendszeresen fogyasztani.
Így néz ki a macskagyökér, amely olyan hatásos az álmatlanság kezelésében:
Orvosi székfű (kamilla): az alvászavarok hatásos ellenszere
A kamillát sok mindenre használják, pihentető és nyugtató hatása csak néhány ezek közül. Ha alvási problémáink vannak, alvászavarokkal küzdünk igyunk egy csésze kamillateát éjszaka. Ez a gyógynövény segít enyhíteni a feszültséget és a szorongást. A gyógytea elkészítéséhez használhatjuk a filteres változatot vagy kissé szárított növényt.
Mégis, mivel a kamillát a konyhában is gyakran használjuk, főzhetünk teát a friss növényből is. Figyeljünk arra, hogyan készítjük elő a teafüveket. Fedjük le a teát, hogy megtartsa gyógyhatását, és fogyasszuk mézzel édesítve. Ez nemcsak a szorongást oldó egyik legjobb természetes gyógynövény, hanem az alvás elősegítésében is felülmúlhatatlan.
Vegyük fel a harcot az álmatlansággal és alvászavarral a gyógynövények segítségével
Citromfű
Az egyik legjobb nyugtató gyógynövényként ismert citromfüvet a stressz csökkentésére, és az alvás elősegítésére használják. Mégis, különböző tanulmányok azt mutatják, hogy a citromfüvet más gyógynövényekkel kombinálva, például valeriánnal, nagyon hatékony altatót kapunk. A szakértők még nem döntötték el, mennyire hatásos a citromfű önmagában. Ha kisebb alvászavarokban szenvedünk, vagy egyszer-egyszer nem tudunk aludni, készítsünk citromfű teát oly módon, hogy néhány friss levelet leforrázunk. Hagyjuk ázni egy ideig, majd lefekvés előtt lassan kortyolgatva igyuk meg.
Golgotavirág: a nyugodt alvás záloga
Ez az egyik legjobb altató hatású gyógynövény, melyet már ősidők óta használnak. Nyugtató hatása van, de nem okoz reggeli kábultságot. Fogyaszthatjuk tea vagy kapszula formájában. A golgotavirág teát úgy készíthetjük el, hogy leforrázunk néhány tealevelet, ázni hagyjuk, majd vacsora előtt fogyasztjuk el. A golgotavirág közismerten jó a depresszió kezelésére is.
Vadsaláta (madársaláta)
Relaxáló és nyugtató hatása van, álmatlanságban szenvedőknek ajánlják. A vadsalátát izomfájdalmak kezelésére is használják, valamint erős köhögés csillapítására kisgyermekeknél. Leforrázhatjuk teának vagy fürdőt is készíthetünk úgy, hogy egy kád forró vízbe keverjük a növény néhány levelét. A vadsaláta az egyik legkevésbé ismert természetes altató.
Komló
A komló egy virágzó gyógynövény, melyet sokféleképpen használnak. Egyike a leghatékonyabb altató hatású gyógynövényeknek, mert segít csökkenteni a nyugtalanságot, az álmatlanságot és a szorongást. Az egyik legnépszerűbb használata az, amikor megtöltünk egy párnát komlóval, és a fejünk alá tesszük. Úgy alszunk majd, mint a kisgyerekek.
Káva (mámorbors)
A káva depresszió és szorongás ellen hatásos. Nagyon jó álmatlanság kezelésére is. Vehetjük gyökér-, por-, vagy kapszula formájában. Úgy tartják, hogy a káva nagy dózisban fogyasztva mély alvást biztosít. Mégis, mivel függőséget okozhat, nagy dózisokban való fogyasztása nem mindig ajánlott.
Jázmin
A jázminvirágból készült teának bámulatos nyugtató hatása van az idegekre. Azok is jázminteát isznak, akik keveset szeretnének aludni. Ezen kívül a jázmint menstruációs problémák, érzékeny bőr és gyomor kezelésére is használják. A jázmin többféle természetes gyógyszerben megtalálható, mert sokféle betegség gyógyítására alkalmas.
Jázmin-gyógynövény
Tanácsok álmatlanság és alvászavar kezelésével kapcsolatban
* A fent említett természetes altató hatású gyógynövények nagyon hasznosak az alvás elősegítésében és a szorongás csökkentésében. Használjuk e növényeket altatóként, és ébredjünk frissen reggelente.
* Ne vigyük túlzásba ezeknek a növényeknek a fogyasztását, és ne csináljunk szokást mindennapos használatukból. Ahogyan semmit nem jó túlzásba vinni, a gyógynövények túlzott fogyasztása is mellékhatások megjelenéséhez vezethet.
* Kérjük szakértő segítségét annak érdekében, hogy a gyógynövények maximális előnyeit élvezhessük.
Alvászavar
Fitoterápia -azaz - a növények a gyógyításban
Lássunk néhány receptet idegesség, alvászavar esetére.
1, Recept:
* galagonyavirág 25 gramm,
* macskagyökér 25 gramm,
* komló 25 gramm,
* citromfû 10 gramm,
* édeskömény 15 gramm,
A tea elkészítése: A keverékbõl forrázzunk le 2 dl vízzel 1 evõkanálnyit. 20 perc áztatás után szûrjük le.
Naponta 2-3-szor igyunk étkezés után, édesítve. Ezek a gyógynövények a legerõsebb nyugtató és altató hatással rendelkeznek. Ezért akik aluszékonynak érzik magukat a fenti adagolás esetén, csak 1 teáskanálnyi keveréket használjanak. Azoknak viszont, akik korábban rendszeresen szedtek szintetikus nyugtatókat és szervezetûk már hozzászokott azokhoz, a gyógynövénykúra elején lehet, hogy kissé magasabb adagra lesz szükségük.
Alvászavarok esetén hatásos ez a tea keverék, lefekvés elõtt fél órával igyunk meg egy evõkanálnyi mennyiséggel készült teát, ezt az adagot szükség esetén lehet emelni 2-3 evõkanálig.
Jó tudnunk azt is, hogy a citromfüvet önmagában is alkalmazhatjuk altatóként. Csökkenti a félelmet, a feszültséget, meg könnyíti a napi stressz feldolgozását. A tea édeskömény összetevõje elsõsorban azoknak hasznos, akik rossz emésztésük okozta puffadás miatt nyomást éreznek szívük táján, és emellett szapora szívdobogás és szorongás is fel lép.
2, Recept:
* szurokfû 60 gramm,
* citromfû 10 gramm,
* levendulavirág 30 gramm,
A teák elkészítése: 1 teáskanálnyi mennyiséget leforrázzunk 2 dl vízzel. Naponta kétszer, délelõtt és délután fogyasszuk. Ezek a teakeverékek legalább 2-3 hetes kúraszerû használat esetén fejtik ki hatásukat......
3, Recept:
* bazsalikom 40 gramm,
* rozmaring 30 gramm,
* majoránna 30 gramm,
.....A felsorolt gyógynövények hatásmechanizmusa a kõvetkezõ: megemelik az ingerküszöböt, mely a külsõ és belsõ ingerek továbbításához az idegrostokban, idegsejtekben szükséges. Így a kellemetlen ingerek nehezebben érik az agykérget. Nehezebben tudatosulnak ezáltal csökken a szorongás, a feszültség érzése........
4, Recept:
* kálmosgyökér 50 gramm,
* fehér árvacsalánvirág 30 gramm,
* szurokfû 20 gramm,
.......Ha valaki szeretne leszokni a szintetikus nyugtatókról, a gyógynövények ebben nagy segítséget nyújtanak. A tablettákat csak fokozatosan szabad elhagyni úgy, hogy mellé kúraszerûen elkezdi a beteg a gyógyteáikat fogyasztani. Ez a folyamat legalább 5 hétig tartson, nagyon lassan, apró lépésekben szabad haladni, különösen évek óta tartó gyógyszerhasználat esetén. Súlyosabb lel ki zavar esetén feltétlenül kérdezzük meg a gyógyszert felíró orvos véleményét is.
Mi okozza és mi gyógyítja az alvászavart?
A jó, pihentető alvás legalább annyira fontos a kellemes közérzethez, mint a légzés, a rendszeres testmozgás és a kiegyensúlyozott táplálkozás. Ha nem betegség okozza az alvászavart, gyakran életmódunk a hibás. Pedig ezen tudunk változtatni.
Betegségek A-tól Z-ig
Mi okozza és mi gyógyítja az alvászavart?
Szép álmokat!
A jó, pihentető alvás legalább annyira fontos a kellemes közérzethez, mint a légzés, a rendszeres testmozgás és a kiegyensúlyozott táplálkozás. Ha nem betegség okozza az alvászavart, gyakran életmódunk a hibás. Pedig ezen tudunk változtatni.
„Az alvás a legkellemesebb találmány.” Heinrich Heinénél találóbban bizonyára nem is lehetne megfogalmazni az egészséges, pihentető alvás jelentőségét. Sokaknak nem adatik meg, hogy e kellemes „találmányt” élvezhessék. Minden harmadik ember időnként felmerülő el- vagy átalvási problémákra panaszkodik, ugyanakkor minden tizedik krónikus alvászavarban szenved. A következmény: funkcionális panaszok, teljesítménycsökkenés, koncentrációzavar, nappali fáradtság.
A vélt zavarok gyakran nem valódiak, pusztán arról van szó, hogy a páciens irreális elvárásokat támaszt az alvás időtartamával és minőségével szemben. Az alvás ugyanis az életkorral változik. Míg a csecsemő napi 18 órát alszik, az idősebb korosztály tagjai gyakran 6-7 órával, sőt ennél is kevesebbel is beérik. Ahogy idősödünk, csökken az alvás időtartama, a mély alvás fázisai rövidülnek, és gyakrabban felébredünk éjjel. Ugyanakkor az idősebb emberek többször szunyókálnak napközben. Ha egy idős személy este tízkor nyugovóra tér és mindjárt elalszik, általában máj hajnali négykor ébren van, és ki is pihente magát. Alváslaborokban az „álmatlanság” panasz az esetek 20 százalékában nem igazolható.
Testi betegségek is okozhatnak alvászavart, ám az érintettek többnyire nem észlelik ezt az összefüggést. A leggyakoribb, alvászavart okozó betegségek a fájdalommal járó kórképek (pl. ízületi gyulladás, reuma), a viszketés, a vérkeringési panaszok, a vércukorszint éjszakai zuhanása cukorbetegeknél, inkontinencia, szív-keringésrendszeri betegségek (pl. magas vérnyomás) vagy a pajzsmirigy túlműködése.
Testi és lelki betegségek kezelése
Az éjjeli egy és három óra közötti álmatlanság többnyire a máj betegségeire utal. A nyugtalan, kapálózó lábak (restless leg szindróma), amit kísérhet a lábak fájdalma, zsibbadása, bizsergése, szintén lehet az álmatlanság okozója. Sokaknak az éjjeli gyomorégés rabolja el az álmát, aminek oka, hogy vízszintes helyzetben a gyomorsav visszaáramlik a nyelőcsőbe. Ha a felsőtestet magasabbra polcoljuk, valamint az étrend megváltoztatása és gyógyföld bevétele, ha éjjel ég a gyomrunk, a panaszok enyhülését vagy teljes megszűnését eredményezhetik.
Nem feledkezhetünk meg a pszichiátriai betegségekről, például a depresszióról, a pánikbetegségről vagy a skizofréniáról sem, amelyekre szintén jellemző az alvászavar. Az idősebb embereknél nem ritka a rejtett (latens) depresszió, ami a kora hajnali órákban okozhat ébredést. Gyakran a depresszió és az alvászavar kölcsönösen erősítik egymást, ami nagyban rontja a beteg életminőségét. A demens betegekre jellemző, hogy többnyire rövid szakaszokban alszanak, és éjjel fel-alá járkálnak.
Az alvászavarok hátterében állhatnak gyógyszermellékhatások is: az étvágycsökkentők, pszichofarmakonok, a szellemi teljesítőképességet fokozó gyógyszerek (nootropikumok), vízhajtók vagy béta-blokkolók ronthatják az alvás minőségét, egyes altatók bizonyos személyeknél a várt hatás ellenkezőjét idézik elő. A szenvedélybetegségek, mint az alkoholizmus, a gyógyszer- vagy a drogfüggőség (főképp az elvonási szakaszban) jelentős mértékben hatnak az alvásra.
Vízterápia, gyógynövények enyhíthetik az alvászavart
A Kneipp-féle kezeléseket otthon, segítség nélkül is elvégezhetjük. Altesti (lábfejtől a lágyékig) és az egész testi lemosások: egy mosdókesztyűt vagy lenvászon kendőt hideg (12-14 °C) vízbe merítünk, majd kissé kicsavarjuk. Ezzel a megfelelő testrészeket alaposan átdörgöljük, és törülközés nélkül pizsamát veszünk és ágyba bújunk. Alternatív megoldásként szóba jöhet a nedves zokni: pamutzoknit hideg vízbe merítünk, kicsavarjuk, majd felvesszük, föléje meleg gyapjúzoknit húzunk. Ezeket addig tartjuk magunkon, míg kellemesnek érezzük (l. lapunk 2009. decemberi számának Lapszemle rovatát). Az energiahiányos embereknél, akiknél gyakori a hideg láb, ajánlható a lefekvés előtti meleg lábfürdő (40-42 °C, 15 percig).
Ha a szervi okok megszüntetése után is fennáll az alvászavar, vagy a lehetséges okokat nem lehet rövid idő alatt megszüntetni, indokolt lehet a gyógyszeres terápia. Akut krízishelyzetekben, súlyos szervi, illetve pszichiátriai betegségekben a gyógyszerek rövid idejű, ellenőrzött alkalmazása természetesen elfogadható.
Létezik azonban egy sor olyan gyógynövény, amelyek igazoltan eredményesen enyhítik az alvászavarokat. Ellentétben a szintetikus hatóanyagokkal, ezek segítenek megőrizni a természetes alvásminőséget. A gyógynövények nem zavarják meg a pihenéshez, regenerálódáshoz nélkülözhetetlen mély és felületesebb, álommal járó alvásfázisok természetes ritmusát, a páciens reggel frissen ébred, nem marad álmos. A természetes altatók legismertebbike a macskagyökér (Valerianae radix), mely inkább nyugtató, mint altató hatású, tehát elsősorban az elalvást segíti. Fogyasztható tea (2 teáskanálnyi aprított gyökeret egy csésze lobogó forró vízzel leforrázunk, lefedjük, majd 10-15 perc múlva leszűrjük, este 2-3 órával lefekvés előtt fogyasszuk) vagy készítmények, kivonatok (tabletták, kapszulák, tinktúrák) formájában.
A citromfű levele (Melissa officinalis) teakeverékekben, illetve kivonatokban, készítményekben szerepel. Nyugtató hatású, de szélhajtó tulajdonsága is ismert. Kombinációs készítményekben gyakran találkozhatunk vele (Nervenpflege tabletták, Sedacur forte, Valeriana hevert).
A komlókészítmények egész, szárított komlótermésből (Humulus lupulus) készülnek, és altató, félelmet enyhítő hatásúak. A golgotavirág (Passiflora incarnata) föld feletti részei enyhe nyugtató tulajdonságokkal bírnak. A növényi szereket néhány órával lefekvés előtt ajánlott beszedni, ugyanis alvást elősegítő hatásukat lassan, fokozatosan fejtik ki. Nyugtatóképességük később, általában egy-két heti rendszeres, kúraszerű alkalmazás után érezhető. Némi türelem szükséges tehát, ha gyógynövényekkel szeretnénk javítani alvásunk minőségén.
A magnézium ellazító, görcsoldó hatású, és szintén segítheti az alvást, ezért étrendi kiegészítőként jöhet szóba az alkalmazása. Ideális, ha Schüssler-só formájában szedjük (Magnesium phosphoricum D6, ez a 7-es számú Schüssler-só), „forró hetes” formájában. Ehhez 10 tablettát forró vízben feloldunk, és az oldatot melegen, apró kortyonként fogyasztjuk.
Alvászavar kezelése citromfű gyógynövénnyel!
Aki alvászavarban szenved és rosszul alszik éjszaka, próbálja ki a citromfű gyógynövényt, amely kiválóan harmonizálja az idegrendszert.
A citromfű az ajakos virágúak családjába tartozó évelő gyógynövény. Megtalálható Ázsiában, és Európa több országában is.
Európába Benedek rendi szerzetesek hozták be, és kezdték el termeszteni a kolostorok kertjében. Ma már nálunk is nagy területeken termesztik és a kiskertekben is ültetik, hiszen kiváló fűszernövény is, amely a süteményeket teszi még illatosabbá és finomabbá.
Szára akár az 1 méter magasságot is elérheti, elágazó 4 oldalas nyeles levelei vannak. Virágai bimbós állapotban sárga színűek, majd átváltanak a nyílás során fehér vagy krémszínre. Fűszer és gyógynövényként való gyűjtése során a 4 cm.-es épp egészséges leveleket gyűjtsük be, a virágzás elején, vagyis július végén, augusztus elején.
A növény hatóanyagai között megtalálhatók az illóolajok, citronella citrál, cserzőanyagok, flavonoidok. Nagyon jó idegerősítő, szívnyugtató, görcsoldó, és emésztés javító hatással bír, de emellett lázcsillapító és alvás zavarra is enyhülést hoz.
Teáját napi 2 csészével érdemes fogyasztani, a friss vagy szárított hajtásokat forrázzuk le, majd hagyjuk állni 5 percig. Borogatást is készíthetünk belőle vagy fürdővízhez is adhatjuk, nagyon jó stressz ellen.
Fűszernövényként tehetjük a már említett süteményekbe, gyümölcslevekbe, lekvárba, koktélokba, gombás és halas ételekbe. Akár gyógynövényként akár fűszernövényként használjuk fel a citromfű sokoldalú növény lesz kertünkben és otthonunkban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!