Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Fáj a torkom, mit tegyek?

Fáj a torkom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A mandulám szokott vacakolni, és eléggé ellenáló az orvoságokkal szemben. Nem akarok ismét dokihoz menni, mert az mindíg ugyan azt írja fel, és az a bogyó hatástalan, szal megint elkellene mennem dokihoz más bogyóért, ami cask picit erosebb és így tovább. ismertek valami vény nélkül kapható orvosságot, vagy valami hagyományos esetleg népi módszert, de felőllem lehet valami varázslat is varjúlábból és hasonlókból, csak működjön :(... Köszi mindenkinek
2010. aug. 6. 11:20
 1/8 d,jpt L ***** válasza:

A mandulámmal én is megjártam. Otthon hideg baracklevet ittam, az volt a legkellemesebb. Fontos volt, hogy barack legyen, valamiért az hidegebbnek hatott.

Gyógyszerek közül a cataflam a legjobb, de vényköteles és általában nem erre adják.

Ihatsz még kamillateát, az jó a gyulladásra.

Emellett ne hagyd kiszáradni a torkod, akkor is beszélj, ha fáj. Ne túl sokat, mert az megint csak rossz... (:D)

Mást igazán nem tudsz tenni.

2010. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

streptils, nekem ez vált be:

[link]


De van ilyen narancssárga színűbe is, asszem az narancsos lehet. Az a legfinomabb :)

2010. aug. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem is a Strepsils vált be mindig. Én elég torokfájós vagyok -.-" csak ez segít nekem :D
2010. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nálam is az a helyzet, mint nálad. Nálam a napi 2 (nagyon sok) mézes kamillatea forrón jött be. Ez kb. 4-5 nap alatt tejesen rendbehoz normál esetben. Ha durvább gyulladást szedek össze, akkor propolis cseppel szoktam támadni (ha nem fáj annyira, hogy ordítsak, akkor kenyérrel, ha igen, akkor kockacukorral veszem be).

Ha utóbbit kipróbálod, készülj rá, hogy a borzasztónál valamivel rosszabb az íze (szerintem).

2010. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
11:38 vagyok. Nekem még a mentolos cukor is szokott segíteni :D
2010. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívjál le rá taknyot,az segíteni szokott!
2010. aug. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hülye :D Ez nagyob beteg :D , viszont valamiért a gyerekoromra emlékeztet, amikor za orrom a pulcsim ujjába szoktam torolni, és néha meg is telt az ujja :D
2010. aug. 7. 07:15
 8/8 anonim ***** válasza:

torokra, mandulára zsálya a legjobb, nekem már estére jobb tőle,,,,gargarizálás+fogyasztás, meg borogathatsz is vele

ha mézzel iszod még hatékonyabb

2010. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!