Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mésélnétek ayahuasca -val...

Mésélnétek ayahuasca -val kapcsolatos dolgokat?

Figyelt kérdés

Trip történetek

Jó és rossz élmények

Minden érdekelne


Van olyan hely ahol segítenek a trip -ben vagy felkészítenek rá?


2010. aug. 3. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2010. aug. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
www nélkül megy,ahogy látom.
2010. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
62%

A barátom mesélt róla, ő többször fogyasztotta már. (Amikor visszajött, mintha kicserélték volna, sokkal letisztultabb volt az energiája, beszélni is máshogy beszélt).Volt jó és rossz élménye is. A rossz alatt a nem kellemes élményt kell érteni. Sámán kísérete nélkül nem érdemes fogyasztani, de az sem mindegy, ki vezeti. Sok helyen előfordul, hogy Lsd-t raknak bele. Így a hatása miatt sokan azt hiszik, hogy valami értékeset kaptak, hisz erős volt a hatás. Vigyázni kell! A legjobb ayahuasca pedig mindenképp a dél-amerikai, nem az, amit valahol, valahogyan növesztgettek. Fogyasztás előtt méregteleníteni érdemes. Ez is növeli a kellemes trip(utálom ezt a szót valamiért)valószínűségét. Erről egy sámánkutató is ír. Az első x alkalommal, amikor nem volt méregtelenítve, az élménye sem volt jó. Később igen.


Ennyit tudok.

2010. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
LSD-t még véletlenül se raknak MAO gátló mellé. Ha a hozzá adott daturafélék családjába tartozó pár virágot gondolod LSD-nek, akkor nagyon tévedsz sajnos. Az Ayahuasca két alkotóelemből épül fel, ezek különféle növények lehetnek. Egyik rész a MAO gátló rész, ami mellé LSD-t fogyasztani még elhanyagolható mértékben is halálhoz vezethet. A növény itt lehet Peganum harmala, de az általánosan elfogadott Banisteriopsis Caapi. A másik a DMT rész, aminek fogyasztása itthon tiltott. Ez lehet Mimosa hostilis, diclopteris cabrerana, psichotria viridis, stb. Előfordul ezek keveréke is, de LSD vagy bármilyen egyéb analóg használata Ayahuasca mellett exitushoz vezethet. Ajánlom én is az ayahuasca.bplaced.net "Mi is az Ayahuasca?" oldalát.
2010. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én így tudtam. Nem értek a kémiai részéhez, sőt ayahuasca-t sem fogyasztottam, csak a témában hiteles embertől hallottam, hogy tesznek bele valamit. Ezek szerint lehet, nem LSD, de drog. (Minden mástól kipusztul az ember, vagy kifejezetten az LSD-ről írod ezt?)A tesznek bele részt pontosítom. Nem azt állítom, hogy hozzá tartozik, és ezért van benne, hanem azt, hogy így más lesz a hatás. Nem azért tapasztalnak, látnak olyan dolgokat az emberek amiket egyébként nem, mert egyszerűen más tudatállapotba kerülnek, hanem a drog hatása miatt, és a toxinok miatt van egyéb más hatás. - Én ezt hallottam róla, ezt tudom elmesélni.
2010. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Pusztán jóindulatból mondom, hogy keress egyéb forrásokat is,ne csak a "hiteles embertől" tájékozódj szerintem. Az Ayahuasca működési elve a szervezetbe orális úton juttatott DMT (nem LSD még véletlenül sem) hatására épül. Két részből áll maga a főzet kémiai szempontból. Az egyik a MAO gátló enzimek leállításáért felelős növényi főzet, a másik a DMT alapú főzet, ami szintén növényekből készül. A DMT a szervezet által is termelt "örömhormon"-ok egyike, ami a szerotonin egyik alapanyaga. Saját magad is termeled, és ha trébe kerül a rendszer, depressziós leszel többnyire. A MAO gátló rész felelős a szervezetbe került dolgok lebontásáért. Egyfajta "válogató" feladatot tölt be. "Ez kell, ez nem kell, stb..." Az önmagában megivott DMT-s főzet totálisan inaktív, ha a monoamin-oxidáz termelés működik. Hogy mennyire kell résen lenni az Ayahuascánál? dokumentált haláleset nem létezik a világon tőle, ellenben a mapatcho már szedett áldozatokat. Ez nem drog, ezt tudnod kell mindenképp. A drog egy eszköz, ami lehet addiktív, avagy sem, ellenben az Ayahuascát már a mayák is használták változatlan formában gyógyításra. Használata a legtöbb ember számára abból áll, hogy ha megteheti, elmegy Brazíliába valamelyik Shuar törzshöz, és keres magának egy Ayahuascerot (Ayahuasca sámánt). Ezek többnyire csoportokban fogadják az embereket. Ott egy olyan megtisztulási szertartás következik, ami nem igazán hasonlítható semmihez. Oly mély katartikus élményt éget az emberekbe, hogy sokaknak igen határozottan megváltozik az életszemléletük. Kezelnek Ayahuascával sikeresen heroinfüggőket is. Az élmény amit ad, katartikus, de semmi esetre nem lehet droghoz hasonlítani se a vizuális részét, se egyéb szegmenseit. Hogyan gyógyít? A magam részéről azt mondanám, amit sokan elmondtak brazil oldalakon már, hogy valamiféle szellemi sztrádához kapcsolt hozzá, amihez kapcsolatunk első pillanatában rájöttem, hogy mindig is tartoztam, csak megfelnőttösödtem. Hónapok teltek el és még mindig tudok mosolyogni. Az életminőségemet az a pohár Ayahuasca változtatta meg. Addiktív e, ha ennyire jó? Nem. Nem akarok jó darabig inni, hiszen érzem, hogy valami változott, célt kaptam. Ellenben függője lettem valaminek, és ez az élet. Az egész Ayahuascának talán ez a mondanivalója: Jó élni. Ezt a felismerést nem szüli merg könnyen az ember. Láttam már olyat, hogy az életéért könyörgött az ember ayahuasca szertartás alatt külföldön. http://www.youtube.com/watch?v=uoctC-R2Zcs Majd 2 nap múlva gyakorlatilag újjászületve tért vissza a civilizációba. Magam részéről végtelenül hálás vagyok neki és nagyon sajnálnám, ha bármilyen formája tiltásra kerülne itthon, hiszen azzal sok százezer embertől vennék el a megújulás lehetőségét. Végszónak annyit mondanék, hogy az Ayahuasca nem játék. Komoly elhatározás kell hozzá, mert onnantól, hogy valaki megissza, felült arra a pár órára a sárkányra, és nincs visszaút. A katarzisért pedig meg kell szenvedni. Fizikális élvezeti értéke gyakorlatilag nulla, ellenben mindent elárul az Ayahuascát egyszer is fogyasztott emberek megváltozott pozitív hozzáállása az élethez.Üdv. O
2010. aug. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Köszi a felvilágosítást! (Még egyszer: Nem állítottam, hogy hozzá tartozik bármi féle drog, hanem hallottam, hogy németországban, hollandiában van, hogy belecsempésznek. Ezek nyilván nem sámánok. Persze. A hallottam, az nem a meggyőződtem. Viszont én szeretnék fogyasztani, de csak akkor, ha felkészültem rá. Semmiképp nem szeretnék viszont nem hozzáértő mellett ilyet tenni, ezért mindenképp elmennék Dél-Amerikába.) Megkérdezhetem, Te hol tapasztaltad és mi volt benne caapi mellett? Ill. hogy hol szedted fel az ismereteidet? Utánaolvastál? Csak át-átnéztem gyorsan egy ayahuasca fórumot és meglepett, hogy mennyire tájékozottak az emberek (legalábbis annak tűnnek, mert hogy nem tudom megállapítani ugye, mennyire igaz...)


Üdv!

2010. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, sok a kókler. De azt tudni kell, hogy halálos Ayahuasca baleset ennek ellenére még nem történt a világon. Ha jó sámánt keresel, nézz körbe az első hsz linkjei között jobb oldalt. A Blue morpho-t nagyon ajánlom, de a Shuar törzs belieknek is jó a hírük.
2010. szept. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
arra vonatkozóan tud valaki linkeket küldeni nekem, h magyarországon törvénybe ütközik-e az ayahuasca fogyasztása?? tehát h valamelyik összetevoje tiltott-e?? keresgéltem a neten ne nem találtam egyértelmü választ. megbízható forrást küldjetek légyszi!
2011. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A mefedron tiltás óta lett kicsit zűrösebb a helyzet. A gyakorlatban hál istennek egyre inkább rájön a pszichológus társadalom, hogy a mentális egészségre jó hatással van, minthogy bármit is ártana. Külföldön a Santo Daime vallás több helyen elfogadott még európán belül is. Ez a vallás legális, több független kontrollcsoporttal végzett kísérletekkel támasztja alá, hogy az Ayahuasca nem kábítószer és használói mind mentális, mind fizikai téren jobb eredményt produkálnak az Ayahuascát nem fogyasztó csoporttal szemben. Kérdésedre végül válaszolva: A Mimosa Hostilis tiltólistás kis hazánkban, a többi alkotóelem nem. A törvényi szabályozás gyakorlati részét tekintve a hagyományos Root-bark tárolása még nem, de az extractum otthoni tárolása már törvénybe ütköző. Érdemes elolvasni a daath.hu témába vágó fórumát. Sok hasznos információt lelhetsz.
2011. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!