Milyen gyógyteát igyak?
Nem tudom, jó e ez a kategória. A gyógyteák az alternatív gyógymód?
17 éves lány vagyok. Elhízott, de azon kívül egészséges. Vegán vagyok. Szeretnék gyógyteákat inni, csak úgy minden nap, víz mellé. Milyen gyógynövényeket javasolnátok nekem, vagy csak úgy általánosságban, hogy jó minden nap inni, később meghálálja a szervezetem, vagy akár csak most energiát ad? Légyszíves írjátok le azt is, hogy bármennyit lehet e belőle inni, vagy csak 1-2 pohárral egy nap, meg, lehet e keverni más gyógynövényekkel. Köszönöm szépen, ha válaszolsz!
Rooibos, hársfa, borsmenta, citromfű, most ezek jutottak eszembe. Ezek élvezeti célból is ihatók, de szerintem egyikből sem érdemes túlzásokba esni, 2 bögre naponta elég. Ha ennél többet szeretnél inni, készítsd sokkal hígabbra. Én néha csinálok 1 liter gyógyteát és egy nap alatt megiszom, de jócskán higítva, és nem is minden nap szoktam inni.
Lehetőleg ne filtereset vegyél.
A bodza meglehetősen gazdag A-, B- és C-vitaminban, illetve vasban, káliumban, kalciumban, magnéziumban és foszforban. Tartalmaz még folsavat, almasavat, citromsavat, pektint, antociánokat és flavonoidokat.
A fekete bodza hashajtó, vértisztító, vizelethajtó, fájdalomcsillapító, immunerősítő és izzasztó tulajdonságokkal rendelkezik. Régebben előszeretettel alkalmazták arcidegzsába ellen. A bodzából készült tea és szirup láz és influenza esetén az egyik leghatásosabb természetes gyógyszer, ugyanis elősegíti az izzadást, amely a betegség lefolyását is képes megrövidíteni. A bodzát lehet alkalmazni megfázásra, hörghurutra, köhögéscsillapítóként és immunerősítőként is. A bodzából készült főzettel inhalálni is lehet, mivel tisztítja a légutakat és köptető hatása is van.
Én a csalánt szeretem, vértisztító, élénkítő hatású, méregtelenítő. Nyersen is lehet fogyasztani, szoktam, de inkább teának ajánlom, a fonákján levő tüskékkel úgy már nincs probléma, míg nyersen óvatosan szabad csak fogyasztani. Bodzavirágot is lehet nyersen enni. Vagy pl még mindig terem a gyermekláncfű (azaz pitypang, alias kutyatej), annak a levelét (tudod, ami a szár KÖRÜL nő, több is körbeveszi a szárat, széles lándzsa alakú) szintén lehet salátának nyersen (vagy teának).
A bodza is jó, amit említettek, csak hozzáteszem, hogy a bogyójára jellemző az összetétel, amit a kedves hozzászóló írt. A virága is hasznos, de más az összetétele. A bogyója kapcsán fontos továbbá megjegyezni, hogy mértékkel szabad fogyasztani, és pár hét után legalább egy hét szünetet kell tartani, mert akad benne néhány enyhén mérgező komponens is.
"Bodzavirág:
Gazdag flavonoidokban, kiváló antioxidáns forrás. A bodzavirágából készült tea jól alkalmazható a meghűléses megbetegedéseknél, mert immunrendszer serkentő és izzasztó hatású. Lázcsillapító hatása is jelentős. A bodzavirág tea enyhe hashajtó hatással bír. Ezeken kívül segít herpesz esetén, fülgyulladásnál, és reumás panaszoknál. Virágából szörpöt is készítenek, mely kellemes nyári hűsítő.
Bodza (bogyó):
Kiemelkedő vitamin forrás. Magas a C-vitamin tartalma, van benne A-, és B-vitamin, fehérje, ásványianyagok (magnézium, kalcium, kálium, vas, foszfor). Elsősorban lekvárt, dzsemeket készítenek belőle. A savanyú bodza lekvár jó vizelet-, és hashajtó, jól tisztítja a veséket. Továbbá jó köhögéscsillapító és alkalmas vértisztításra is."
A pitypanglevél így néz ki:
A pitypang levele is, virága is fogyasztható, akár teaként is.
Pitypangvirág gyógyhatása:
Pitypanglevél gyógyhatása:
Azért ezeket ajánlom, mert ingyen mostanság szedhetsz is magadnak, csak ne az úttest közelében. Kirándulhatsz egy jót, az is egészséges, közben jól megszeded a batyudat. :) Az a legjobb, mert te szeded. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!