Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ultrahangos párásítóba milyen...

Ultrahangos párásítóba milyen sóoldatot használjak?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy ultrahangos párásítót ami alkalmas illőolajok és só oldat párologtatásra is csak sajnos az nincs leírva milyen soóldat ajánlott bele.
2019. dec. 19. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A készülék tipusát ha megírnád, tudnék segíteni.
2019. dec. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az illóolajat kerülném. Sónak a Salvus víz bevált nálunk.
2019. dec. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Vivamax Gyvh30
2019. dec. 19. 17:43
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
“ULTRAHANGOS” párásító, “sóoldat”?! Anyám borogass, valaki nem járt kémia órára. A sóoldatot mégis hogy akarod elpárologtatni? :D
2020. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kifejezetten erre árulják a készükéket és kifejezetten lehet kapni só oldatot párologtatásra pl. gyógyszertárban is.
2020. jan. 7. 19:00
 6/11 A kérdező kommentje:
A víz 26% sót képes felvenni amit utánna az ultrahang segîtségével szétporlaszt a levegőben a berendezés. Nem értem mi a problémád?
2020. jan. 7. 19:04
 7/11 anonim ***** válasza:

20 °C-on csak kb. 21%-os NaCl-oldat készíthető, persze kérdéses, hogy mit értesz “só” alatt, mert a kémiában minden olyan anyagot sónak nevezünk, ami egy sav és egy bázis közömbösítési reakciója során keletkezik. De felteszem a sima konyhasóra gondoltál. Mindegy.


Én tudom, hogy árulnak minden hülyeséget, a vízhidrogénezőtől egészen az elektromos lábvizes méregtelenítőig, attól ezek még nem működnek. Sőt, tudtommal a homeopátiás készítményeket - amikben bizonyítottan nincs semmi - még patikákban is lehet kapni, mégis kamu. :)

Nem tudom, hogy hogy hiheti valaki azt, hogy az oldatból eltávozik az oldott anyag ultrahang hatására, azt hiszem természettudományi tanár szakos hallgatóként lesz munkám bőven... A sóoldatból a víz elpárolog, majd miután elfogyott, a só egyszerűen kikristályosodik, nem képes az oldatból csak úgy elillanni. Ha párologtatót akarsz, párologtass, ha asztma elleni sótömböt akarsz, vegyél azt, de a kettőt nem lehet kombinálni.

2020. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez azért furcsa mert patikában is árulják kifejezetten párologtatásra. Egyébként tüdőgyógyász javasolta tüdőbeteg nagypapámnak. (A Korányi egyik főorvosa tehát nem is kezdő)

Egyébként a Salvus víz is párásításra ajánlott ami szintén oldott ásványi sókat tartalmaz. Nem vagyok jó kémiából de azért egy Pulmanologus főorvosnak csak elhiszem hogy létezik ilyen.

2020. jan. 26. 15:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Rosszul teszed. A természettudomány nem hit kérdése, hanem a tényeké. Márpedig a só nem “párolog” oldott formában, hiszen ionjaira disszociál, ergo nincs is sórészecske a rendszerben, csak nátriumionok és kloridionok. Azok pedig nem jönnek ki az oldatból, csak ha a víz elpárolog, de akkor is csak kikristályosodnak az üveg alján. Ez akkor is így van, ha az Atyaúristen mást állít. Nem kell hozzá speckó kémia tudás egyébként, elég ha az ember átmegy hetedikben kémiából egy kettessel...
2020. jan. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a doki tényleg ajánlhatta a párásítót, de csak azért, hogy a víz párologjon és ezáltal nőjön a szoba páratartalma, ami valóban fejthet ki jótékony hatást.
2020. jan. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!