Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan tudhatnám meg, hogy...

Hogyan tudhatnám meg, hogy vannak-e paraziták a testemben?

Figyelt kérdés

#parazita-vizsgálat
2019. dec. 11. 01:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó jól írja. Egy emberben mintegy 2,5kg baktérium él, és teszi a dolgát. Teszi a dolgát - írom - hisz minden mentális, hormonális folyamatot ők irányítanak. Amikor eszünk, őket tápláljuk, mi jószerivel csak gazdatestek vagyunk. A székletünk 80-85%-a is elhalt és megemésztett bélbaktérium, így innen nézve igencsak megkérdőjelezhető, hogy mennyire csak növényeken él egy vegetáriánus. Sőt, a növényevő állatoknál is így van. A tehén pl azért kérődzik, hogy a növényekkel lenyelt fermentáló baktériumokat levegőhöz juttassa, azok elfogyasszák a növényi rostokat aztán a tehén megemészthesse őket.

Mindez szépen hangzik, de az igazság az, hogy a bélflóra meglehetősen sérülékeny, és ha nem a megfelelő üzemanyagot kapja, nem is üzemel megfelelően. És egy komoly gebaszhoz elég, ha csak egy-két baktériumtörzs pusztul ki. (Csak érdekességképpen; a depressziósok bélflórájából két törzs, a Dialister és a Coprochoccus hiányzik) Másik nagy baj, hogy a természet nem szereti az üres helyeket. Ha kipusztul egy törzs, átveszi a helyét valami másik, ami lehet, hogy kevésbé lesz örömteli, lévén patogén baci, esetleg gomba. Azt is tudni kell, hogy immunrendszerünk 75%-a a beleinkben műxik. Ha hagyjuk, és a környezet is megfelelő. Sajnos azonban a környezet a legritkábban megfelelő, mert az ember mindig okosabbnak hiszi magát a természetnél. Pl 46 éve olajokat eszünk zsír helyett. Kérdés, hogy az évmilliók üllőjén kovácsolódott emésztőrendszerünk mit tud kezdeni pár évtizedes divattal? Annyi már bizonyos, hogy az olajoktól görcsösen rángva nyílik a Vater papilla, így nem ürül rendesen az epe (és vele a koleszterin se, de ez egy másik történet). Ha nem ürül az epe, borul a bili, mert a gyomor 1,2 pH-ját ez billenten lúgosabb irányba, megadva ezzel a bacik megfelelő életkörülményeit. (A savas közeg a gombáknak kedvez, melyek spóráinak horgas rögzítő lasszócskáik beleakadnak a bélfalba, apró sebeket, ezek helyén gyulladásokat hozva létre. Így kialakul a ma népbetegségnek számító áteresztó bél szindróma, ami folyamatosan csúcsra járatja az immunrendszert, autoimmun betegségek, allergiák sorát hagyva hátra. Ilyen körülmények között a paraziták, férgek is könnyen megtelepszenek. Az a kérdés mindenesetre megér egy misét, hogy ha háziállataink esetében (lett légyen akár hobbi-, akár haszonállatról szó) elengedhetetlennek tartjuk a rendszeres féregirtást, a humán orvosi protokoll miért nem foglalkozik a kérdéssel. Oks, elismerem, mi ehetünk pl fokhagymát (ami elég jó féreghajtó), de nem lehet mindenki juhász, a legtöbbünk bizony emberek közt forgolódik nap mint nap , és ez keretek közé szorítja étrendünket.

A másik nagy kérdés, miért tömnek minket minden kis szar megfázás esetén antibiotikummal, ami a bélflórának igencsak nagy gyilkosa.

2019. dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én az elmúlt 4 hónapban depressziós voltam és akkor múlt el, amikor elkezdtem szedni a PROTEXIN BALANCE probiotikumot.( amit súlyos székrekedés miatt kezdtem el szedni ) Rendbejöttem.A depresszióm is elmúlt. Nem értettem, mitől lett és mitől múlt el...
2019. dec. 16. 00:28
 13/15 anonim ***** válasza:
77%
Rengeteg minden okoz depressziót, nálam a magnézium- és D-vitaminhiány volt, nem mindig könnyű rájönni.
2019. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
vegateszt.hu
2019. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Paraziták: Egysejtű élőlények (protozoa) és élősködö férgek! Platyzoa és Platyhelminates... széklet tenyésztéssel!
2019. dec. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!