Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tesióra után -ahol alaposan...

Tesióra után -ahol alaposan meg vagyunk mozgatva-az iskola leghidegebb termében van óra heti 3-szor. Meg lehet betegedni, ha ki vagyunk melegedve? 17/L

Figyelt kérdés
Ma 10-15 perc után eléggé fáztam, de próbáltam kibírni. Holnap és csütörtökön is ebben a teremben leszünk tesi után.
2018. nov. 19. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, meglehet. Megoldás ha felöltözöl. Nagyon szívesen.
2018. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hosszú nadrág + pulcsi. Abban tuti nem fázhatsz, ha igen, akkor nagy gáz van vagy veled, vagy a sulival.


Ha 18-22 °C között van, én nem problémáznak, az az ideális.

Szétizzadni nem tudjátok magatokat, hogy vizes legyen a hátatok, legtöbbször már csak az öltözőben izzad mindenki le, mozgáskor kevesebb a verejték.


Viszont ha érzed, hogy még is vizes vagy/fázol akkor érdemesebb megérdeklődni, másnál is így van-e, ha igen szólni, hogy aggódtok emiatt. Addig is pulcsi, hosszúnadrág, póló alá trikó...

2018. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hosszú nadrág, pulcsi így is meg van. Így sincs meleg.
2018. nov. 19. 22:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor
2018. nov. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hopsz, akkor még egy pulcsi, meg egy jégeralsó.
2018. nov. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van aki telen is kint fut/edz az erdoben, focipalyan, ligetben es nincs bajuk. Megfazni akkor fogsz, ha peldaul melegitoben futsz vegig beleizzadsz es utana meg egyhelyben ultok, alltok a hidegben. Megoldas. Elso bemelegitokor melegitoben utana lehet nekivetkozni futni, gimnasztikazni intenziven, aztan ha nyujtas, kispadon ules kovetkezik akkor vissza kell oltozni. Mi hidegben ha kint voltunk akkor is egy idomeros korhoz vezkoztunk neki de elotte es utana jol feloltoztunk.
2018. nov. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os voltam. Felreertettem. Tehat tesiora utan elmentek egy tanterembe, ami hideg es hogy ott megfazhattok e ha ki vagytok melegedve meg.

Igen megfazhattok. De tesior utan mosakodj meg, biztos van mosdokagylo folotti felsotest lemosasra, torolkozesre lehetoseg. Utana meg oltozz fol alaposabban. Ha olyan kapucnis felso huzz kapucnit vagy vegyel fol plusz egy pulcsit. Magad ala meg tegyel valami meleg salat. Keszulj ugy a tesis napokon. Sot akar vigyel be egy kisebb vekony polar takarot es abba tekerd be magad es ugy ulj oran. Ha a tanarnak jelzed te nagyon fazol, akkor biutos nem szol erte.

De a lenyeg: tesi tan a veriteket le kell magatokrol torolni mert az ahogy parolog jobban hut. Ha total csuromvizesre izzad ahatad nyakad hajad fejborod akkor azt szarazra kell torolni es szaraz ruhat kell folvenni!!! Az edzes utani lemosakodasnak/zuhanyzasnak is a lenyege nemcsak a budoseg megelozese hanem a testho normalizalasa is.

2018. nov. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!