Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy 3 éve mellrákon átesett...

Egy 3 éve mellrákon átesett nőnek milyen ellenőrző vizsgálatokra "célszerű" elmennie, és milyen időközönként? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
nagyon nagy az eltérés kórházak között, ezért kérdezem..van ahová csak rutin vérkép, tumormarker és mammográfia, de van ahol még csontizotopra is elküldenek...valaki egyszer azt mondta, hogy ne hagyjam magam,követelőzzek...de mi az amit jó kikövetelnem és mi az ami inkább árt mint használ?hol a határ?mit kell eltürni és mit nem?nekem negyedévente van vérkép(tumormarker),hasi UH, mellkas rtg, mammográfia,nőgyógyászat.Ennyi!!! Van akinek CT-re is kell mennie, nekem mért nem?van akit emlő MR-re ....nekem oda se!meg csont izotóp..meg a jóég tudja mire...miért jár az egyik betegnek minden féle vizsgálat a másiknak meg csak a "rutin"? én szerettem volna PET CT-re is menni de nem adták meg azt sem..persze tudom nagyon drága....de hol az igazság, amikor egy ismert embernek jár a legujjab féle hiperszuper kezelés is, mi "pórnépek" pedig nyeljük csak a kemot...nem akarok én okoskodni se hadjáratot inditani, csak néha nagyon tele a hócipőm már a sok megkülömböztetéssel....mi az ami nekem is ugyanugy jár????ezt nem mondja meg senki de ha visszaeső vagy, akkor aztán nagyon könnyen kimondják, hogy:"hát, sajnáljuk ezt magának kellett volna kérnie..."....de honnan tudja az a szerencsétlen rákbeteg,mi az ami jár és mi az ami nem????????most akkor menjek asztalt csapkodni vagy hagyjam és aztán utólag verjem a fejem a falba?
2010. jún. 26. 07:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon szigorú szakmai protokollok vannak , hogy kinek milyen vizsgálat indokolt.


Az utánkövetés milyensége függ a daganat operációkori stádiumától a szövettani eredménytől.


CT-t meg PET- CT-t azért nem kérnek mindenkinek mert mindkettő relatíve sok sugárzást használ ami hosszú távon emeli a daganatos betegségek rizikóját.


Ha onkologiai centrumba jársz gondozásra akkor szerintem meg lehet nyugodni.

2010. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!