Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha kérek egy alapos kivizsgálá...

Ha kérek egy alapos kivizsgálást, mit kapok?

Figyelt kérdés
Folyamatosan beteg vagyok, torokgyulladásokat szedek össze, az összes nyirokcsomóm kitapintható ( de már mióta az eszemet tudom), begyulladnak az ízületeim hébe-hóba, ciszta volt mindkét mellemben és a térdemben is, maximum 90/60 a vérnyomásom teljesen mindegy mikor mérem, levert vagyok és fáradt, hüvelyi fertőzéseket kapok folyamatosan pedig nem váltogatom a partnereim és odafigyelek az egészségre, stb. Tehát nem érzem magam túl egészségesnek. Ha arra kérem a háziorvost, hogy küldjön el egy alapos kivizsgálásra, mit mond? mire küldene?
2018. júl. 31. 00:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Legutolsó normális vérvételemen nem volt semmi probléma. Egyszer voltam már immunológián, de már olyan 5 éve, akkor valamelyik értékem túl magas volt, de azt mondták nem érdemes vele foglalkozni.
2018. júl. 31. 00:04
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh igen, és egyszerűen nem tudok hízni, 50 kg vagyok általában +/- 2 kg, és 170 cm, 20 éves nő.
2018. júl. 31. 00:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Altalanos verkeprol egy leletet, plussz amit meg beikszel a doki a lapon.. ha valoban ennyi bajod van, akkor maganuton probalkoznek a helyedben :)
2018. júl. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ebben az evben eddig legalabb egy tucatszor voltam beteg, ami szerintem nem normális. Nem olyan egy-két napos nátháról beszélek, hanem antibiotikum kúrás hetekig húzódó dologról.
2018. júl. 31. 00:12
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is egy teljes vérkép a kezdő lépés, plusz kérjetek hozzá vasat és TSH-t is. (Meg amit még esetleg a doki jónak lát, és jogosultsága is van kérni - sajnos már egy csomó vizsgálat nem kérhető alapellátásban, csak szakorvos által).


Én nem vagyok orvos, de a leírásod alapján nagyon gyenge lehet az immunrendszered, ezt mindenképp erősíteni kellene. A jól megválogatott táplálékon felül szedned kellene Béres-cseppet, D-vitamint, vasat C-vitaminnal együtt így kapásból.


Nekem is volt gyengébb időszakom, évente 5-6 nátha/arcüreggyulladás: mindig hirtelen kezdődött, és két-három nap orrfolyás és iszonyatos fejfájás után már jött a köhögés is; általában másfél - két hétig tartott, de egyszer volt három is. És ez vagy öt éven át. Egyszer a tüdőgyógyász doktornő írt fel egy elég drága gyógyszert, elméletileg háromszor egy hónapig kell szedni egy-egy levéllel, közben egy-egy hónap szünettel, tehát ez egy kúra. Sajnos a nevére nem emlékszem már, régen volt. De ha rákérdezel, biztos tudni fogják. - Fontos, hogy nem betegség alatt kell elkezdeni, hanem amikor már meggyógyult az ember. Pont emiatt csak két levéllel szedtem be, már lejárt a szavatossága, mire a harmadikig eljutottam volna. De szerintem így is volt hatása.


Aztán később egyszer hallgattam az egyik kolléganőmre, és egy kevésbé vészes megfázásnál nem szedtem antibiotikumot, állítólag ez is erősíti az immunrendszert. És érdekes, de az azóta eltelt időben évente csak kétszer-háromszor voltam beteg, 1-2 hetes időtartamokra, és többnyire lábon kihordva (azelőtt legalább egy hétig az ágyból is alig bírtam kikelni), és antibiotikum nélkül. Most utoljára december elején voltam táppénzen, azóta egyetlen pár napos, enyhe nátha volt csak. Szóval jelentősen javult a helyzet. :)


Szóval labor sürgősen, plusz kezdj el vitaminokat és Bérest szedni. (A D-vitaminról sokan nem tudják, hogy immunerősítő, gyulladásgátló hatása is van, és hogy nyáron is nyugodtan lehet szedni; a napi ajánlott mennyiség 1500-2000 NE a "nagykönyv szerint", de nyugodtan szedhetsz egy-két hónapig napi 3-4 ezret is. (4 ezrese van például a Béresnek, és az jó minőségű is.) Egy másik kolléganőm megelőzés céljából szokott napi 3 ezret szedni rendszeresen, és semmi baja tőle, sőt, őt még nem láttam megfázva/náthásan 4 év alatt egyszer sem. Más vitaminokat is szed kúraszerűen, ill. sportol is - ez szintén jót tehet.

Gyulladás csökkentésére vannak még további lehetőségek is: különböző fűszerek (pl. fahéj, gyömbér, kurkuma), tehát jót tesznek, ha használod őket főzéskor. Gyömbérből teát is lehet készíteni - ha bírod a mézet, azzal idd, szintén immunerősítő hatású. (Fajtánként változó, most nem ugrik be, hogy melyik a legjobb, de rá tudsz keresni.) Kurkumát meg lehet kapszulában is kapni, én abból pl. napi egyet szedek.


Ja, levertség és fáradtság ellen pedig vas (C-vitaminnal együtt bevéve, étkezésektől távol), és magnézium, az meg a vastól legalább 4-5 óra különbséggel. B-vitamin komplex is jót tehet még pluszban.


Mindezek egyébként nem "csodaszerek", hogy bekapod és már jobban is vagy, kell egy pár hét, mire érezhető a hatásuk (addigra feltöltődnek a raktáraid pl. vasból vagy D-vitaminból).


Valószínűleg a doki a fül-orr-gégészetet is javasolni fogja mielőbb, ill. az ízületi gyulladások miatt a reumatológiát.

2018. aug. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!