Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valójában mi történik akkor,...

Valójában mi történik akkor, ha valaki huzatot kap?

Figyelt kérdés
miért fáj ilyenkor az ember feje, füle, vagy a foga?
2010. jún. 13. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Ez engem is érdekelne. Szerintem a legtöbben csak belehergelik magukat. Amikor kint fúj a szél, akkor semmi baja, amikor bent, akkor meg igen?
2010. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha közvetlenül ér a huzat,akkor két eset miatt a huzat okozta hirtelen hőmérséklet változás,de nem ez a döntő hanem a nyomásváltozás.A huzatos szoba alapvetően csökkent légnyomású hely,amint becsap a huzat(ami pont ezért csao be oda mert a magasabb légnyomás felől a levegő az alacsonyabb felé áramlik) hirtelen megnő a légnyomás.A fog és a fül pedig erre sokszor a legérzékenyebbek.Főleg ha valami bajuk van.A fej is pont ezért fáj,mint amikor valaki frontérzékeny,akkor is az embereknek emiatt fáj a fejük itt is ez van csak kicsiben.
2010. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én valami olyasmit hallottam, hogy a huzattal azért nem tud mit kezdeni a szervezet (és azért betegszünk meg) mert a testünknek csak egy korlátozott részét éri a légáramlat, azt hűti. Ha az egész testünk hűlne (mint az normális esetben történik) akkor a szervezet tud tenni ez ellene, védekezik, feljebb viszi a testhőmérsékletet, de csak egy bizonyos, behatárolt területet nem tud "fűteni", így aztán ott beindulhatnak a bacik... remélem érthető voltam...
2010. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

20:18-asnak

Hát ez az. A szél is légnyomásváltozás.

Egyébként sem mindenki "érzékeny" rá, tehát nem lehetne azt mondani, hogy testi-szervi oka van.

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy meg tudná különböztetni egy bekötött szemű alany, hogy kint az árnyékban ül egy székben, kint ül szélcsendben és megy egy venti, vagy bent van huzat.

2010. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!