Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A széklet állaga függhet a...

A széklet állaga függhet a napszaktól?

Figyelt kérdés
Régóta kialakult, hogy minden reggel van székletem, de elég gyakran lágyabb, tehát nem az a normális. Viszont ha mégis dél-délután jelentkezik akkor már normális. Ez másnál is így van? Reggelre még lehet hogy nem tud teljesen felszívódni a belekben a víz? Lehet, hogy nem kellene már este 6 után enni, így lenne ideje felszívódni? Nem vagyok allergiás semmire.
2010. jún. 11. 07:58
 1/5 anonim válasza:
Nálam is így van. De nem nagyon szoktam este már enni.
2010. jún. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha lefekvés előtt eszel, akkor az étel a gyomrodban, beleidben csücsül,rohad. Nem pont úgy szívódnak fel a tápanyagok, ahogy kellene. Bár nem hinném, hogy az este elfogyasztott ételt reggel már ki is ürítenéd...

Talán ez lenne a magyarázat,de szerintem sokban függ a dolog az elfogyasztott étel állagától is.

2010. jún. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nálam is így van...

De én úgy gondolom, hogy azért, mert én reggel ideges vagyok, később meg már nem. Nincs konkrét oka, egyszerűen csak idegesen kelek fel.

2010. jún. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan vettétek azt a baromságot, hogy az este elfogyasztott kaja megrohad a belekben.

Nem rohad meg, megemésztitek.


Azért nem ajánlott este későn enni, mert olyankor a szervezet nem pihen és regenerálódik, mint ahogy kellene, hanem emészt.

2010. jún. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

minden attól függ hogy mit eszel és mikor meg hát az sem mindegy hogy mennyit.

Szerintem este 6-7 fele még bőven ehetsz és reggelre nem lesz lágyabb a székleted. egyél főtt almát, attól jobb lesz a székleted. A nyers alma székrekedésre jó. :)

2010. jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!