Gyereknek mit lehet adni, ha állandóan rossul van az autózástól, de muszáj egy hosszabb útra menni?
Az utazási betegséggel együtt járó émelygés, hányás megelőzésére és kezelésére bizonyos, ún. antihisztamint tartalmazó gyógyszerek is beszerezhetők. Ez főként azoknak a gyerekeknek ajánlott, akik ismerten utazási betegségtől szenvednek és hosszabb út előtt állnak. Elsőként ajánlott szerek a dimenhidrinátot tartalmazó tabletták vagy kúpok; előbbiek recept nélkül, utóbbiak vényre kaphatók a gyógyszertárakban. A tabletták, a lenyelés jelentette probléma és a hatóanyag dózisa miatt, csak hat éves kor fölött alkalmazhatók. A hat évesnél fiatalabb gyermekek, csecsemők számára – ugyanezzel a hatóanyaggal – végbélkúpok kaphatók; ezek két hónapos kortól használhatók.
Az első adagot – legyen szó akár tablettáról, akár kúpról – az utazás megkezdése előtt kb. fél órával kell bevenni, vagy a végbélbe helyezni; ezt követően szükség esetén újabb adag alkalmazható, a betegtájékoztatóban leírtak szerint,- azonban nem többször, mint napi három alkalommal. A dimenhidrinát mellett a kúpok egy másik hatóanyagot, klórbutanolt is tartalmaznak, ami nyugtató és hányáscsillapító hatású. A szerek mellékhatásaként álmosság, bágyadtság jelentkezésére lehet számítani a gyermekeknél. Mivel a gyógyszerek használata bizonyos kórképek (pl. epilepszia), illetve gyógyszerek esetén kerülendő, a gyermekorvossal előzetesen egyeztetni kell a szerek alkalmazását illetően.
Azok is találnak gyógyírt a bajukra, akik a homeopátia hívei. A gyógyszertárakban az utazással együtt járó kellemetlenségek mérséklésére szolgáló homeopátiás szerek is megvásárolhatók.
Lehet, hogy meg fogsz rám haragudni és azzal fogsz megvádolni, hogy komlytalan vagyok, esetleg provokállak, de ez nem igaz!
Egyszerűen értetlenül állok az előtt, hogy miért kell azonnal gyógyszerekkel tömni egy embert, - aminek a mellékhatásaitól könnyen meglehet, hogy adott esetben csak rosszabbul lesz egy ember, mint amennyire egyébként lenne.
Javaslom, fontold meg, hogy friss levegőt engedsz be az autó utasterébe egy jól méretezett résen keresztül, - amely kellemes légmozgást biztosít és nem "parókavesztést".
Biztosítanék a srác részére egy - minimum fél literes - flakon, friss, tiszta, lehetőségekhez mérten emberi hőmérsékletű vizet.
A harmadik tényező pedig a terelés!
Probálj meg arról gondoskodni, hogy le legyen kötve valamivel a gyerek, - nem hiszem, hogy ez olyan komoly probléma lenne az androidot masszírozó emberek korában, - végszükségben rá tudjárok kötni a szivargyújtóra a lemerülőfélben lévő eszközt egy megfelelő hosszúságú és funkciójú kábellel.
Segíthet még az is, ha sebességet úgy választja meg a sofőr, amely nem gerjeszt önmagában félelmet a gyerekben.
Lehet, hogy a gépjármű üzemben tartójának olyan adottságai vannak, amely alapján a 170 km/h-s sebességet is csigalassúnak tartja, de ha olyan utasa van, akiről tudja, hogy adott esetben nyakon hányhatja a túlzott sebesség vizuális hatásaitől, akkor muszáj alkalmazkodnia.
Véleményem szerint nagyon durva túlzás a gyógyszerezés! Mit fogtok adni a gyereknek akkor, amikor beteg lesz, - ha már gyerekként hozzászoktatjátok a gyógyszerek hatóanyagaihoz?
Nagyon megfontolandóak véleményem szerint azok a dolgok, amiket leírtam!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!