Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normál vérnyomás nagyon magas...

Normál vérnyomás nagyon magas pulzus?

Figyelt kérdés

A vérnyomásom teljesen normális de a pulzusom, teljesen nyugodt állapotban is folyamatosan 95-100 körül mozog (rosszabb esetben meg 130ig is felmegy).

Milyen betegség vagy "rendellenesség" esetében fordul elő ilyen?



2016. okt. 25. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Én szívbeteg vagyok, és ezért gyakran ez a helyzet. Stressz is okozhat magas pulzust. Ilyen magasat már csökkenteni kell, mert kifárad a szíved.
2016. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás.
2016. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szorongás, szívritmus zavar, kevés mozgás, lázas állapot.

Nagyon színes a paletta, akár egy vérrög is okozhatja, de úgy gondolom, nem először érezted, hogy gyorsan ver a szíved, így valószínűleg az már kiderült volna.

Krónikus kimerültség is lehet a kiváltó ok.


Először is, szedj magnéziumot, az ártani nem árthat.

Másodszor, egyél egészségeseket, amik nem terhelik a keringési rendszert (teljes kiörlésű ez-az, sok zöldésget és gyümölcsöt, főleg banánt a magas kálium tartalma miatt, stb.)

Harmadszor, menj el orvoshoz, amint tudsz, mert ez így nem maradhat és mihamarabb megoldást kell találni a problémára.


Előfordulhat, hogy örököltél egy kis szívritmus zavart, de ki kell zárni minden komolyabb betegséget.


Asthma gyógyszert szedsz-e?

Reflux betegség áll-e fent nálad?

"Kihagyni" szokott-e a szíved?

Hány éves vagy?

2016. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

Utolsó: 19 éves lány vagyok, régen asthmás voltam de abból állítólag kigyogyultam. Refluxról szivkihagyásról nem tudok de nagymamámnak vannak pajzsmirigy gondjai. Az esetleg öröklődhet vagy lehet ilyen hatással? Sajnos tudom hogy hajlamos vagyok stresszelni de aggaszt hogy nyugodt állapotomban is ilyen magas.

2016. okt. 26. 06:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!