Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandóan karikásak a szemeim,...

Állandóan karikásak a szemeim, fáradt vagyok állandóan, nonstop tanulok, nem bírom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval... A napom a következőkből áll. felkelek reggel 5:30-6:00 között, megreggelizek, lezuhanyzok megiszok egy kávét és rohanok a suliba. A suliban 14:05; 15:30-ig vagyok /csak 2 nap van amikor 14:05-ig vagyok/ (Gimnázium) utána hazaszaladok kajálni, utána elmegyek a különtanárokhoz (matek dupla, német, fizika) ott vagyok általában este 8-8:30-ig utána hazamegyek, eszek, megnézem a barátokköztöt,zuhanyzom, utána pedig intenzíven tanulok éjfél- 1 óráig.. Utána fekszem csak le.. Gépezni sincs időm, most is a suliban informatika órán vagyok :-) (szabad foglalkozás van).. És amikor reggel felkelek belenézek a tükörbe rendesen megijedek. Akkorák a szemeim mint egy vizilónak, nagyon fadt vagyok egész nap pedig megiszok 2-3 kávét a koncentráció képesség megőrzése érdekében, különben elaludnék órán. Amikor már reggel csörög az ébresztőóra rendesen üvöltök hogy ááá már megint nem tudok pihenni. Az arcom fáradt, a szemeim karikásak tök szarul nézek ki. Mit tehetek??
2008. okt. 1. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Hát, ha a programodon nem változtatsz akkor leginkább semmit nem tehetsz. Csak tág pupillákkal nézek, hogy ez biztosan mind mind szükséges egy gimnazistának. Igaz már tíz éve, hogy én érettségizetem, de én esküszöm nem tanultam, napi három óránál többet, pedig külön angolra németre én is jártam. Mindennap vannak ezek a különóráid? Miért? Szükséged van rá mint korrepetálás, vagy plusszba tanulsz nyelvvizsgára vagy ilyesmi? Ne haragudj, de mit fogsz csinálni az egyetemen? Én egy darab egyetemi szigorlatra tanultam annyit, mint anno az egész érettségire alles zusammen. Ha nem szelektálod a programjaidat teljesen tönkremész időnap előtt. Ezt a tempót ebben a korban nem lehet bírni, egyetem alatt is csak a november december január ilyen. Mindennap aludd végig a 7-8 órát, ráadásul az éjfél utána alvás nem is igazán pihentet.

Bocs, ha nem hasznos neked a válaszom, de ha

te ragaszkodsz ehhez a tempóhoz,akkor nincs megoldás a gondodra. Csak gondolj arra, hogyennek nem lesz jó vége.

2008. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
en a helyedben vagy reggel vagy este zuhanyoznek, azzal is nyersz reggel mondjuk idot, meg kerd meg anyud, hogy csomagoljob kajat ami el tudsz vinni, es akkor nem kell olyan koran kelni mert az az egyik amitol keszen lehet az elber.senki nem szeret koran kelni nemhogy mindennap.sajnos kulonorakra en is jartam, jo sokra, matek, tori, francia, meg en meg tancolni is jartam koraestenkent, meg a baratok kozt az örök:) de probalj meg ejfelnel tovabb ne tanulni. a legtobb helyen olvasni es magamon is tapasztaltam h mashogy erzi az ember, ha ejfel elott lefekszik.sajnos nincs mit tenni, ha tenyleg kellenek azok az orak, akkor menni kell.
2008. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Egy az egyben mintha a saját történetemet olvasnám. Elit gimibe jártam én is, tudom, mennyit kell tanulni ahhoz, hogy ne ússz el... Anno én 4.30-kor keltem, két óra volt az út a suliig, háromig tartottak az órák, legkorábban is est hatra értem haza. Utána kaja, majd indulás munkába (merthogy sajnos dolgoznom kellett suli mellett, nagyon csórók voltunk), éjfélkor értem haza, négy óra alvás után kezdtem előről az egészet. Harmadiktól jártam nyelvvizsga-előkészítőre és töri faktra is, akkor este kilencre értem haza... Hétvégén reggel hatra mentem dolgozni délután 2-3-ig. Azután otthon takarítottam, mert anyám nem foglalkozott a háztartással...

Eredmény: most 22 éves vagyok, végzős egyetemista, és totálisan kikészültem fizikailag és lelkileg is. Egy sor különböző lappangó betegségem van, amik azonban egy ideje kezdenek a felszínre jönni: vérnyomás-problémák (én is kávéztam-kávézok rendesen), kóros fáradtság, idegrendszeri elváltozások... Tudom, hogy mindez csak és kizárólag az eddigi hajszolt életvitelemnek köszönhető.


Az én tanácsom, nehogy úgy járj, mint én: próbálj meg szelektálni hasznos és kevésbé hasznos dolgok között! Biztos, hogy megéri ez a sok különóra? (Én akkor adtam fel a különórát, mikor egyszer este hétkor a nyelvtanfolyamon ájultan borultam az asztalra, olyan fáradt voltam.) Biztos, hogy mindegyik szükséges? Megéri éjfélig tanulni? Nem vagy egy kicsit tanulásmániás? Vagy a szüleid követelnek ilyen sokat? Próbálj meg válaszolni ezekre a kérdésekre, és ne csináld ki magad! Nem éri meg!

2008. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2016. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!