Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan előzzem meg a hegesedést?

Hogyan előzzem meg a hegesedést?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a homlokom, álam tele van pattanással már ősz óta, az arcom jobb felére is elterjedtek és ott elkezdtek kialakulni apró bemélyedt hegek. Csak közelről észrevehető de félek hogy heges lesz az arcom. A homlokomon is van egy pár nem túl mélyek de közelebbről nagyon is észrevehetőek. Hogyan akadályozzam meg hogy újabbak kialakuljanak és ezeket hogyan tüntethetném el?

Egyébként szép bőröm lenne, sima, szűk pórusú porcelánbőr, nem akarok elcsúnyúlni. :( Egyszer már volt egy pattanásos korszakom de minden visszaállt utána semmi nyom, semmi folt, heg nem maradt... de most több van és úgy érzem lesz nyoma, vagyis már van...

Garnier arctisztítót használok, meg Lavan Duo spray-t sebkezelésre. Most mintha múlnanak, de nem is a pattanások zavarnak hanem hogy nyomuk lesz. Mit tegyek? Sajnos most nincs pénzem drága szerekre. Hámlasztásra gondoltam, mivel tudnék ami olcsó is? Holnap elmegyek szolariumba, mert a barnulás általában segít. Az első ilyen pattanásos "korszakom" is a jó idő és a napsütés kezdetével hirtelen elmúlt.

19l


2016. márc. 30. 15:52
 1/1 A kérdező kommentje:

Egyébként ha általában gyorsan és jól gyógyulnak a hegeim van esély rá hogy ezek a lyukacsos hegek maguktól elmúlnak vagy halványulnak? 14-től 17 éves koromig rendszeresen vagdostam magam pengével, tűvel, a karom, a vádlim, a csípőm és mind nyomtalanul eltűnt. Csak a vádlimon látszik egy nagyon picit mert azik nagyon mély sebek voltak, ollóval csináltam hirtelen mozdulatokkal.


A másik hogy még tavaly előtt anyámmal összekaptumk és az arcomon lett egy kb dióméretú sebem, bár egy évbe telt de nyomtalanul eltűnt.


Ha ezek elmúltak van esély rá hogy ezek is elfognak?

2016. márc. 30. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!