Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mik a jelei a poratka allergiá...

Mik a jelei a poratka allergiának?

Figyelt kérdés
az lehet poratka allergia, ha éjjelente felkelek,és tüsszögök,és addig nem hagya abba amig ki nem fujom az orrom?? de nappal talán 1x2 HA tüsszentek!:S
2010. márc. 30. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Tüsszögés, viszketés, kiütések lehetnek.
2010. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jele az éjjeli tüsszögés is, nem zárja ki az, hogy nappal nincsen, mert lehetséges, hogy az ágyadban vannak nagyon elszaporodva, de a ház többi részén nem (mindig a hálószobában van több).

Javaslok egy allergia vizsgálatot.

2010. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van poratka allergiám..

A tüneteim:

- tüsszögés

-orrfolyás,

- orrdugulás

- viszkető szem

Általában akkor jön elő,ha nagy takarítást csinálok,és portalanítok,vagy olyan helyen vagyok,ahol erős huzat van,és száll a por...

Ilyenkor a tüneteim akár egész nap is vannak,de ha szerencsés vagyok akkor csak 2-3 óráig kínlódok vele..

A kérdésedből ítélve te nem tudod,hogy van-e poratka allergiád...

Menj el a tüdőgondozóba,és elvégzik az allergia tesztet.

Maga a vizsgálat nem olyan vészes csak az,hogy jó pár óráig bent kell lenned..

Ha vannak ilyen tüneteid,nem árt elmenned,mert néha ilyenkor kiderül,hogy nemcsak a poratka allergiád van,hanem más is...

2010. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
okés köszönöm válaszaitokat,és igen nem tudom h lenne-e akármilyen allergiám, eddig semmi bajom nem volt, pegid dolgoztam már elég poros helyen akkor semmi bajom nem volt, csak homokos volt az orrom, de semmi tüsszögés v vmi...:S
2010. márc. 30. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éve diagnosztizálták az allergiás rhinitis-t. Porra vagyok kegyetlenül allergiás, azóta már asztma is lett belőle. Nekem folyamatosan be van dugulva az orrom pedig kétféle gyógyszert szedek, orrspray-zek na meg pipát is írtak. Ez a legszörnyűbb allergia, igazából védekezni sem lehet ellene. Én nagyon sokat köhögök, ez is az egyik fő tünet na meg az állandó orrfújás, tüsszentés.
2010. márc. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nekem nem folyik az oroom csak éjszaka kell kifujnom. köhögni pl egyáltalán nem köhögök! szal nem tom h mi lehet! :s

am ha a háziorvos felir egy allergia tesztet akkor az elég, v menni kell máshova is???

2010. márc. 31. 08:10
 7/9 anonim ***** válasza:
A háziorvos ad beutalót allergiológiára vagy tüdőgondozóba, ott csinálnak ilyen tesztet. Pár karcolást ejtelek az alkarodon, rácseppentenek különböző allergiát okozó koncentrátumot és ha bepirosodik valamelyik akkor meg tudják mondani mire vagy allergiás.
2010. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

majd elmegyek, és remélem nem lesz semmi bajom!:(

2010. márc. 31. 19:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan ezzel a vizsgálattal, nekem soha nem mutat ki semmit, pedig borzasztó erős tüneteim vannak. Minden nap úgy kelek, hogy órákig tüsszögök, könnyezik a szemem, percenként fújom az orrom, gyakran rámjön napközben is, és éjszaka is van, hogy emiatt nem tudok aludni. Az orvosok is tátott szájjal állnak az eset előtt, a tüneteim megvannak, a sz*r vizsgálataik meg nem mutatnak ki semmit. :S
2011. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!