Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Időnként furcsán ver a szívem....

Időnként furcsán ver a szívem. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kissé össze-vissza ver ilyenkor, nem egyenletesen. Kis nyomást szoktam ilyenkor érezni a mellkasomnál.

Teljesen általános esetekben szokott előfordulni, pl. mikor csak ülök, és csinálok valamit.

23 éves vagyok.


2010. márc. 27. 02:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha sokszor történik és fáj is akkor menny el a házi orvosodhoz. De lehet a stresszelés miatt is. Idegeskedő tipus vagy talán? Könnyen felbaxod magad?
2010. márc. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Változó, csak ha rossz napom van, akkor b*szom könnyen fel magam, de mostanában pont elég nyugodt időszakom van, mégis az utóbbi időben észlelem ezeket a fura szívdobogásokat.
2010. márc. 27. 02:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szívritmuszavarod van. Mindenképpen fordulj orvoshoz vele!
2010. márc. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
szia. igen lehet hogy igazuk volt a tobbieknek h a stesz miat. mindenkepp menj el a csaladi orvoshoz. es eszel rendesen? vagyis van etvagyad? mert en is igy vagyok
2010. márc. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanez volt.bár én elég stresszes voltam megelőző idöszakokban meg volt pánikrohamom is.mostanában már lesz@rok mindent,nem stresszelek,azota nem volt ilyen.laza sportolás segithet(pl.kocogás)kerüld a zsíros,cukros,egészségtelen kajákat,kerüld az idegeskedést,ha lehet(sajna sima hosszan tartó szorongás is válthat ki ilyen tüneteket)és el fog múlni.
2010. márc. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
azért egy ekg-t érdemes lenne csináltatnod a biztonság kedvéért.én csináltattam,, azt mondták ez még nem vészes ugyhogy gyogyszert se kaptam:)/utolsó voltam/
2010. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

07:48-as: az étvágyammal semmi gond, és ha nem is étkezem a legegészségesebb módon, eszem mindig rendesen. Akkor már itt hozzá is teszem, hogy a súlyommal sincs gond, se túlzottan sovány, sem kövér nem vagyok.


Ha a további napokban is észlelni fogom ezt, akkor megfogadom a tanácsotokat, és elmegyek a háziorvosomhoz.


Köszönöm a válaszokat!

2010. márc. 27. 14:27
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem szorongast allapitott meg az orvos,nekem is teljesen hirtelen tor elo,nekem akkor inkabb ha leulok,vagy lefekszek,nalam hirtelen eros gyors szivdobogas,legszomj,es mellkasi csiklandozo,torokgomboc,torokzsivbbadas kiseri,ilyenkor nagyon ijeszto,es azt hiszem meghalok,szerintetek ez lehet panikroham?mert mar volt panikrohamom,de mindig mas tunetek jelennek meg?:-(22/L
2010. márc. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocsi kedves kerdezo,hogy itt kerdeztem be a te kerdeseden! Neked sem hinnem,hogy szervi oka lenne,de a haziorvosod,biztosan megtudja mondani az okot!Jobbulast!Elozo lany.
2010. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ha a doki szorongást állapított meg (jól értem, hogy ez áll nálad a heves szívdobogás hátterében?), akkor minden bizonnyal igaza van. Nem értek hozzá, de lehet, hogy tényleg van egy kis pánikrohamod, de arra is inkább rákérdezek, hogy ezek a tünetek akkor jönnek elő, mikor a heves szívdobogás? Közvetlen utána, vagy egyszerre?

Ha a váratlan erős szívdobogás miatt, pontosabban azért, mert hirtelen megijedsz tőle, akkor próbálj meg lazítani, mélyeket lélegezni, és nem gondolni rá.

Általában én így teszek, nem is foglalkozom vele, előbb-utóbb csak lenyugszik. :)

Ha félreértelmeztem, akkor bocsi.

Neked is jobbulást!

2010. márc. 30. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!