Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet-e pánikbetegség, ha az...

Lehet-e pánikbetegség, ha az alábbi tüneteket észlelem?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónappal ezelőtt rosszul lettem, erős szívdobogás érzésem és légszomjam volt, ügyeletet kellett hívni. Ekkor a doki megvizsgált és mivel a magas pulzusszámon kívül semmi mást nem tapasztalt,nyugtatót adott és szívritmusszabályzót, illetve elküldött a háziorvoshoz. Azóta már megjártam a kardiológiát is, de nincs semmi szívbetegségre utaló jelem, viszont a közérzetem nem igazán javult. Gyakran erősödik a szívdobogásom (120/perc), fáj a fejem, nehezen veszek levegőt, és ezektől a tünetektől rend szerint bepánikolok, amitől még inkább felerősödnek a tünetek. Fél éve léptem ki egy rossz kapcsolatból, ami 4 és fél évig tartott, de az utóbbi 2 év elég stresszes volt, sok volt a megaláztatás, és az elnyomás. Azóta már új párom van, munkahelyet és lakóhelyet is váltottam. Mondhatni teljesen helyrejött minden körülöttem, mégis úgy érzem, most jön ki rajtam a stressz, ami előidézi ezeket a tüneteket és rosszulléteket. Az orvosok szerint is köze lehet a pánikbetegséghez, bár 100%-ra senki nem igazolta ezt. Kérem azokat, akik szenvednek hasonló tünetektől, illetve pánikbetegek, segítsenek történetükkel és esetleg néhány tanáccsal, ami javítana az aktuális állapotomon! Előre is nagyon köszönöm!

2016. jan. 7. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
menj el egy pszichológushoz, mert nagy valószínűséggel a pánikbetegség lett úrrá rajtad!
2016. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs diagnosztizálva, de tipikus jeleim vannak. Erős szívdobogás, légszomj, ezekből kialakuló fejfájás. Ájulás közeli állapot. Indokolatlanul megjelenő irreális félelem, mondhatni halálfélelem. És egyik pillanatról a másikra ha olyan helyzettel találkozom ami kicsit is stresszel.


Én jógázni kezdtem. Az ott tanult légzőgyakorlatok segítenek megnyugodni.


Igazából ez tipikusan egy olyan betegség, amit a társadalom, orvosok egyik fele kitalált dolognak tart, míg a másik fele létezőnek, mert ismer olyat, aki ettől szenved. De ki lehet belőle gyógyulni. Elő kell venni hozzá a racionális hozzáállást. Ez csak én vagyok, de nekem az is segít, segített, hogy amint a kezdeti pánikon túl vagyok és kezdek megnyugodni képen röhögöm magam, hogy nem lehetek ekkora idióta, hogy ettől bepánikolok.

2016. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én nem javaslom a pszichológust, mert amennyire tudom (és tapasztaltam) a pánikbetegség tudatosan nem befolyásolható. Sőt, ront a helyzeten ha tudatosan próbálsz ellenállni a rosszulléteknek, vagy próbálsz nem gondolni rá és hasonlók. El kell fogadni és tényleg elhinni, hogy nem fogsz meghalni, nem fogsz elájulni, most jött egy rosszullét, de majd elmúlik. OK, valamilyen szinten ez is tudatos reakció, de akinek vannak rohamai tudja miről beszélek. Attól biztos nem gyógyul meg egy pánikbeteg szerintem, hogy a pszichológus helyrerak dolgokat a fejében. Kell rá mindenképp gyógyszer, a betegség súlyosságától függően valamilyen nyugtató, kedélyjavító, antidepresszáns. Ezekre igyekezni nem ráfüggni, mert zombiként élni sem egy ambiciózus cél. Viszont már a tudat is sokat segít, hogy nálad van a gyógyszered. Nekem csak egy súlyos rohamom volt, természetesen autópályán éjszaka... Mikor jobbkor? Akkor azt hittem infarktusom van, még nem tudtam, hogy pánikroham is lehet. Le kellett állnom vészvillogóval és már mentőt akartam hívni magamhoz, mindenem lezsibbadt, iszonyatos volt. Azt hittem meghalok. Ezután mindennapos szédüléses rosszulléteim voltak, végigjártam az orvosokat és nálam sem lett diagnózis az enyhe magas vérnyomáson kívül. A kardiológusom beszélt a pánikbetegségről mint egyik lehetőség. Stresszes életmód, labilis körülmények, közeli hozzátartozó elvesztése mind-mind hozzájárulhat a kialakuláshoz. Nyugtatót kértem a háziorvostól, ez a rosszulléteket kezelte és egyre ritkábban jönnek elő (bár ez változó). Segít a javulásban a sport, a feszültség levezetése. Rontja viszont az alkohol fogyasztás, dohányzás, stresszes, egészségtelen életmód. Neked valószínüleg nem súlyos a betegséged. Ha az lenne nem kérdeznéd, biztosan tudnád. Egyik kollégám súlyos pánikbeteg. Olyan erős gyógyszert szed amitől más szétesne, ő meg így normális. Ezzel együtt sem tud utasként autóban utazni, sem olyan helyre menni ahová nem ismeri pontosan az utat. Nem jár sehová, hétvégéket végigalussza. Szóval nyugi, olvass utána (ne csak itt!), ismerkedj a dologgal, idővel remélhetőleg jobb lesz!
2016. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!