Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez vérzékenység, vagy mi? Nem...

Ez vérzékenység, vagy mi? Nem lesz bajom tőle? Szerintem kicsit túl sok már a vér az életemben.

Figyelt kérdés

A karomon és a combomon tűhegyszerű bevérzések vannak. Körömmel le lehet törölni, ha letörlöm, visszakúszik, de nem folyik belőle a vér, csak pöttyök vannak. Mikor több, mikor kevesebb. Az orrom sokszor ok nélkül vérzik. Nem úgy, mint a magas vérnyomástól, hogy elkezd belőle ömleni mint egy csapból, hanem csak ha fújom az orrom, véres. A számban is szokott valami, nem tudom mi, csak vérízt érzek.

Tegnap borotváltam a lábam, és annak ellenére, hogy nem nyomtam rá a borotvát és nem is vágtam el, legalább 60 pici, szintén tűhegyszerű seb lett rajta, de ezekből szabályosan folyt a vér. Álltam a padlón, és alattam vértócsa keletkezett, sokáig nem lehetett elállítani sem. Pedig úgy csináltam, mint mindig, óvatosan, habos tusfürdővel. Ijesztő volt, hogy ilyen kicsi ráhatástól ennyire vérzik, pedig ott nem is olyan érzékeny a bőr. Normális ez? 14/L


2010. márc. 24. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű vérzékenyebb vagy mint normális esetben.Ez adódhat a hajszál ereid gyengeségéből.Légyszives menjél el vele orvoshoz. Nekem Rutascorbint írtak fel rá, mert az orrom elég gyakran vérzett.
2010. márc. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én véleményem, mint végzős orvostanhallgató, hogy ezzel a problémával menj orvoshoz. A véralvadás elég bonyolult folyamat, elég sok helyen kialakulhat hiba. Esetleg a családban van vérzékeny (szülő, nagyszülő, dédszülő, testvér)?
2010. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

borotváltad a lábad, tehát lány vagy (gondolom:)

ez esetben nem lehetsz vérzékeny, a hemofília ugyanis csak a fériaknál fordul előt, a nők csak genetikailag hordozzák.


más megoldás lehet, akár az is, hogy nagy vékony, érzékeny a bőröd. ez akár az orrvérzésre is okot adhat, de azt ezer más dolog is okozhatja.


a lábadat ne habfürdővel borotváld le, hanem borotválkozóhabbal, vagy ami még jobb, géllel, az a leghatásosabb. meglátod, sokkal jobb lesz az eredmény, mint habfürdővel. sokáig én is azzal csináltam, aztán egy barátom nézett rám hülyén, hogy megőrültem-e, és kezembe nyomtam a borotvagéljét :D hát tényleg, igaza volt.

2010. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak az A és a B hemofília a vérzékenység, hanem vannak olyan gének is, amik nemtől függetlenül öröklődnek, igaz, ritkábbak, mint a nemhez kötöttek.

Ezen kívül vannak még a különböző koagulopátiák is, amik adódhatnak vitaminhiányból, a vitaminok rossz felszívódásából, vagy a máj megbetegedéséből.

Vedd komolyan, vizsgáltasd ki magad!

2010. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a hemofília is baromi ritka. (előző előtti vagyok) ennek ellenére az utánam írt komment sokkal pontosabb, és valóban, mindenképp vizsgáltasd ki magad, igaza van.
2010. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sereg László válasza:

feljtsd el a Haemophilia A,B-t férfi betegség.


talán a von willebrand?? vagy okozhatja vitaminhiány is...

2014. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!