Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet magas a vérnyomásom...

Nikossz kérdése:

Lehet magas a vérnyomásom véradás után?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt délután voltam véradáson. Már akkor mondta a doki, hogy magas a vérnyomásom, 150 volt, de azért nem tiltott el a véradástól, amúgyis izgulós vagyok, gondoltuk az is közrejátszhat. Utána semmi bajom nem volt, nem szédültem, nem éreztem magamat rosszul. Tegnap óta viszont egyfolytában azt érzem, hogy minden egyes szívverés a fejemben lüktet, szó szerint hallom a saját szívverésemet. Éjszaka sem nagyon tudtam aludni tőle, mert még fekvő helyzetben is olyan érzésem volt, mintha megerőltettem volna magamat, és ettől verne nagyon a szívem. Korábban is előfordult már ilyen, de akkor csak egy pár percre, nem egész napokra. Vérnyomásmérőm sajnos nincs itthon, de a pulzusomat figyeltem, és az is 90-100 körül mozog... Eléggé meg vagyok ijedve. Lehet ez esetleg a véradás következménye, hogy kell egy pár nap, amíg regenerálódik a szervezetem? Korábban is adtam már vért, és akkor semmi bajom nem volt. 25/L

2015. dec. 12. 12:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez lehet pszichés eredetű is, mivel szóltak neked, hogy magas a vérnyomásod, bestresszeltél. De először ki kellene zárni a szervi okot, kardiológushoz kellene menned. A véradástól önmagában nem jelentkezhet ilyen tünet.
2015. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!