Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Amikor elkezd esni az eső,...

Amikor elkezd esni az eső, fájni kezd a nyakam. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Az izületeimmel van valami probléma már néhány éve, pontosan nem tudom az okát (orvos sem mondta meg érthetően). Főleg a nyakammal van baj, általában is. Viszont amikor közeledik vagy épp esik az eső, komoly fájdalmaim vannak a nyaki csigolyáimnál, mozgatásra, tornáztatásra pedig azt érzem, hogy a csontok egymás felett elmozdulnak. A fájdalom a halántékom felé sugárzik, valamint egy állandó merevségérzet is van a nyakamban. A hátam többi csigolyája is vacakol eső idején. Vajon ez mitől lehet, mit lehet ellene tenni, és egyáltalán, hogy lehet ez az egész? Nagyon megkeseríti az életemet már évek óta, esős időben szinte képtelen vagyok elvégezni a teendőimet, ezért bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok!

2015. okt. 19. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én öt 50 W os halogénizzót kötöttem sorba, ebből csináltam infralámpát. Ezzel melegítem az izületeimet. Nagyon huzatérzékeny voltam, a legkisebb meghülés is komoly fájdalmakat generált.

Nem gyártanak ilyen kis teljesítményű infralámpát, ezért kell sorosan kapcsolni négy darabot. A halogén izzó így nem fényesen világít, csak pitosan izzik.

Fájdalomcsillapításra a belső foncsor irányíthatóvá teszi a sugarakat, és pont ott fejti ki hatását ahol kell.

2015. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Bár a műszaki témákhoz teljesen sötét vagyok, megpróbálok utána járni a dolognak. Minden ötletet szívesen fogadok, mert az eső konkrétan megkeseríti az egész életet számomra.
2015. okt. 19. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót reumára a háziorvostól, meg kell nézni, hogy mi baja a nyakcsigolyádnak. Nekem is szokott fájni, de nem érzek olyat, hogy elmozdulnának a csontok, én lóbalzsammal, vagy Inno reuma krémmel szoktam olyankor bekenegetni és óvatos nyaktornát csinálok 1-2 napig, neten van többfajta is, ez nekem mindig segít.
2015. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!