Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 42 éves vagyok és van 30 kg...

42 éves vagyok és van 30 kg "fölöslegem". Jobboldalt középtájon /a májam irányába/ néha érzékeny és egy kicsit fáj. /Már az epeköveimet is kivették/ Ez nem a májrák kezdete?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Jajj nem, dehogy! Nem kell félned. Attól, hogy kívül fájdalmat érzel, még nem leszel rákos. A rák csak végső stádiumában okozhat fájdalmat, előtte nem.

Szerintem inkább zsírmáj. Alkoholt szoktál fogyasztani? Vagy esetleg szedtél huzamosabb ideig gyógyszert?

Cirrózis sem kizárt. Nem voltál még vele orvosnál? Mióta tart a fájdalom?

Laikusnak nehéz elkülöníteni a májat és a beleket, és ezt viccen kívül mondom, talán bélproblémáid vannak. Az elhízás okozhat bélpanaszokat.

Az is lehet, hogy simán csak megütötted, akár a hasad akár az alsó bordád egyikét. Aggodalomra semmi ok, de egy kivizsgálás nem árt, már csak a nyugalmad érdekében! A stressz csak ront minden helyzeten! Jobbulást kívánok!

2010. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Akár az is lehet, de ennyiből sokkal valószínűbb, hogy máj-epe probléma. Az segíthet eldönteni, hogy ha kevésbé tartod a diétát jobban előjön-e a fájdlom (vagy egy UH vizsgálat) Ha már volt köved, akkor nyilván hajlamod van rá, így lesz is. Kérdés mikor volt a műtét.
2010. márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
valszeg zsíros a májad.ha 30 kg fölösleg van rajtad feltételezem nem fukarkodsz az evéssel,és ez megterheli a májadat,elzsírosítja. diétával lefogyhatsz.
2010. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!