Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok iskolaidőben...

Miért nem tudok iskolaidőben normális időben lefeküdni aludni?

Figyelt kérdés

Hiába kelek korán és vagyok egész nap álmos, mire hazaérek, egyáltalán nem is érzem magam fáradtnak és nem bírok sehogy se elaludni. Ezért még hajnali 1-kor is fenn vagyok néha, aztán nagy nehezen elalszok, de reggel 5-kor kelnem kell. Egyébként reggelente mindig olyan érzésem van, mintha nem aludtam volna kb fél órát se, mert amikor reggel felkelek, még mindig ugyanabban a pózban vagyok, amiben elaludtam és nagyon gyakran van olyan, hogy amikor este elalszok, nem is tűnik fel, hogy elalszok, csak olyan, mintha a szemem hunytam volna le, mint egy pislogás és amikor legközelebb kinyitom, már órákkal később van. És ezután minden kezdődik elölről, az iskolában majd' elalszok, de ahogy kilépek kb az iskolából, már teljesen felfrissülök. Hétvégén sosincs ilyen, olyankor mindig el tudok aludni normális időben és reggelente is tök hamar felkelek, pedig akkor aludhatnék, ameddig csak akarok.

Miért van ez? Annyira idegesítő, most is már egy perce aludnom kéne, mégis olyan érzésem van, mintha alig lenne vagy délután 5 óra és annyi mindent szeretnék még csinálni....És még tanulnom is kellene holnapra, mert vagy 3 tantárgyból írunk holnap témazárót -.-"


2015. máj. 31. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Túlságosan stresszelsz az iskola miatt. Úgy kell csinálni délután, hogy tanulással kezdesz, majd utána szakítasz időt a hobbidra/szabadidős tevékenységre, és egyáltalán nem gondolsz a holnapi napra.

Én 2-3 hónapja csinálom így, és beválik. Még migrénem is ritkábban van.

2015. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hozzá vagy szokva a késői lefekvéshez és a suliban nem koncentrálsz eléggé agyilag alszol kb egész nap ülsz ott stb... Mire hazaérsz tele vagy élettel, többet mozogsz otthon gondolom én és így aktívabb leszel és ugye gondolom otthon sok érdekes dolgot csinálsz a neten ezért bírod, de valójában ezzel a szervezeted vágod tönkre.


Én már régóta dolgozok és velem is hasonló van. Suli időbe nekem jó dolgom volt mert elég volt fél 7 kor kelnem, és este 10-11 óra körül feküdtem le. Persze nekem is volt olyan időszakom amikor éjfélig hajnali fél 1 ig is ébren voltam és másnap reggel fél 7 kor keltem, egy ideig bírtam, de utána főleg hogy jött az érettségi időszak, többet is tanultam iskolába meg otthon is, plusz iskolába is többször jártam külön órákra, meg ugye én akkor heti 2-3 alkalommal jártam dolgozni is 4-6 órába ettől lefáradtam ám és amint hazaértem 8 óra körül akkor tanultam másfél órát este fél 11 ig kb és sokszor a tételek tanulása közben bealudtam annyira ki voltam merülve. Persze ezeken változtattam időbe. Aztán ugye elmentem szakképzésre, ott azért nem volt gond alvással mert az iskola ahová jártam mindössze 5 percre volt tőlem gyalog.


Aztán amint elkezdtem dolgozni már lassacskán 2 éve én is ugye fél évet voltam otthon munkanélküliként akkor volt hogy hajnali 1-2 órái is vagy neteztem vagy havernál voltam aztán, ugye jött a munka 2 műszakba jártam stb... és ugye reggeles hetemben hajnali fél 5 kor már ébrednem kellett és egy ideig bírtam bár kelés nehéz volt de munka idő vége felé sokszor sikerült bealudnom, főleg hogy akkor már az irodában ültem és írtam a papírmunkát és zártam le a műszakomat és akkor amikor leálltam 5-10 percekre és nem volt kihez szóljak akkor sikerült elbóbiskolnom. És ez persze egyre rosszabb lett mert én sem bírtam előző nap este időben el aludni. Amikor délutános voltam akkor jobban is ment a dolog amit meg is jegyeztek a főnökeim hogy engem délutánosnak találtak ki, és persze akkor este 11 óra körül értem haza és akkor simán fent voltam hajnali 2 ig is amivel nem volt gond mert másnap aludtam 10 ig. Csak ugye ahogyan ment az idő és rájöttem hogy egyre több a dolgom főleg hogy külön költöztem a szüleimtől, barátnőmmel lakom és ugye amikor nem dolgozom bizony vannak elintézni valóim mert a barátnőm állandó délelőttös és sokszor ha én vagyok otthon délelőtt az a 2,5 óra szabad idő marha kevés arra hogy megfőzzek, és bevásároljak, meg intézzem a dolgaimat.


Én úgy szoktam át a normál alvási időre hogy délelőttösbe este 10 kor lefeküdtem az ágyba minden kikapcs, és addig addig forgolódtam mire sikerült elaludnom, egy ideig nehéz volt de szépen lassan hozzá szoktam, és így hogy már rendszert csináltam ebből hogy mikor hogyan fekszek le aludni így szépen hozzá szoktam és mindenre több időm van mert délutánosba igaz fél 12 kor megyek ágyba, de így másnap reggel fél 8 kor magamtól felkelek és tudom intézni a dolgaimat.

2015. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Szerintem is amúgy az iskola lehet az oka, hogy már év vége van és várnám, hogy békén hagyjanak, erre most jut eszée mindegyik tanárnak TZ-ket íratni -.-

2. válaszoló, majd kipróbálom, amit írtál, remélem sikerrel járok c:

2015. máj. 31. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!