Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezek a vishiány tünetei?...

Ezek a vishiány tünetei? Infarktusom lenne?

Figyelt kérdés

Elöző hét eleje óta. Vagyis egy hete, fáj a melkasom, zsibbad a bal karom, fülem, fáj a fejem, hányingerem van, izzadok, és reszketni is szoktam, ja hevesen érzem a szivem dobog.

Voltam orvosnál, vérvételen. A vérvétel eredménye ma jött meg, vashiányom van.

Ezek okoznak ilyen tüneteket?



2015. máj. 4. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
A vashiány okozhat nagyon kellemetlen tüneteket. Az orvosod majd eldönti. Mindenesetre a szervezetben elég sok vastartalék van, ritka a vashiányos eset. Nem is szokták minden alkalommal kérni.
2015. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze. Tudod a vas felelős a hemoglobin színtért. Ha az is keves neked akkor vashianyos verszegenysegrol beszélünk. A gond az, hogy a hemoglobin felelős az oxigén szállításáért szóval nem jut elég oxigén az agyba, ez okoz fáradékonyságot, a végtagokba, ez okoz zsibbadást. Viszont az agynak kell a vér ezzel ösztönzi a szivet a hevesebb munkára hogy az oxigént megkapja.. Ez pedig okozza a remegést, mellkasi fájdalmat.

Ha VAN elég hemoglobin a szervezetedben és nem vashianyos verszegenysegrol hanem sima vashianyrol beszelunk, akkor a fejfájás és hányinger még mindig azért van. A többi pedig más miatt. Lehet magnezium vagy kalcium is.

2015. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat.

2. Válaszoló: Holnap beszélek a hzi dokival, elküld EKGra is. Akkor infarktus nem lehet?

2015. máj. 4. 13:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem gondolnék rá. Főleg mert nekem hasonló tüneteim voltak magnézium hiány okozta szivritmus zavar miatt. De ha nem jó az EKG mindenképpen kell a kivizsgálás. De szerintem ahogy te leírod szerintem inkább csak heves pulzálás okozza a tüneteket ami lehet vashianyos vérszegénység vagy magnezium/kalcium hiány miatt. Egyébként a kálium szint rendben van? Legalább azt nézik vérben.
2015. máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Holnap kapom meg a papírt a vér vétel eredményéről. Ma telefonon kérdeztem meg, és ott pondrák, hogy vashiány, holnap amint megkapom a lapot. Leírom.
2015. máj. 4. 14:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja.. Akkor a hemoglobint sem tudod még. Az alapján amit leírtál kevés lesz és az okozza a tüneteket. A hemoglobin az egyik legfontosabb érték, ha kevés azt vashiány okozza és általa a vér oxigén szintje is kevés lehet. Emiatt több vért akar az agy ami megdolgozgatja a szivet. Ne aggódj, vas pótlással rendbejön.
2015. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat.

Nagyon ilyesztő jelnség, mintha az embernek infarktusa lenne, most vásárlás közben éreztem. Kb 30percig. Légzési technikát gyakoroltam, közben.

2015. máj. 4. 15:46
 8/9 A kérdező kommentje:
a vas, az igen kevés, 11,6 és 32,2 a normális. a doki azt mondta hogy 4 hónapig szednem kell avas tablettát. a vér vétel eredményében, a papaíron, valami TRANSFERRIN is be van jelőlve csillagozva, tudja valki, hogy az mit jelent?
2015. máj. 7. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:
2015. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!