Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha egy kicsit idegesebb...

Ha egy kicsit idegesebb leszek ramjon a hasmenes :D mit tudnek ellene tenni?

Figyelt kérdés
ha valamitol izgalomba jovok egybol ramjon a hasmenes.. :/ felek hogy egyszer bef*sok. :D ti voltatok mar igy? en szerencsere vissza tudom tartani, sokszor ramtor a nagyobb tomegben is. hasfogot nem szivesen szednek mert amugy alig jarok vecere kb 2-3 naponta. :/ 19/L
2015. máj. 4. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez van. :D

De nem tudok ellene mit tenni... Érzem, hogy kell rögtön, görcsöl a hasam néha bele is izzadok. Aztán elmúlik amikor már nem izgulok. 20/L

2015. máj. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 19-20 éves lányoknál úgy látszik gyakori.


Meg már azért is hasmenésed lesz mert félsz attól hogy hasmenésed lesz.


Viccet félre: jógázol? Meditálsz? Taichizol? Hogyan tartod féken az idegességedet, az érzelmeidet? Hogyan uralkodsz magadon, mit teszel érte?


Azért az étrended biztosan nem játszik közre? Lehet, hogy enyhén vagy csak gluténérzékeny, és amikor pszichés hatás is bejön, akkor így reagál a tested (a sérült bélcsatornával)

2015. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én rendszeresen sportolok, az étrendem hagyományos. A tejre vagyok érzékeny amit kerülök. És tényleg csak akkor érzem ezt, amikor jön egy vizsga vagy most éppen akkor amikor a rutinpályán kellett vezetnem.
2015. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hat nem sportolok, nem meditalok, regebben szedtem egy gyengebb antidepit de azzal is felhagytam. voltak panik szeru tuneteim.. de labra alltam:) egyszeruen csak megtanultam hogyan tartsam feken az idegeimet.. figyelem eltereles az egesz. :D egyszeruen ha ramjon koncentralok valamire es azt mondom magamban hogy ez csak az izgalom..nem fogok bekakilni:) es el is mulik.. :) :D minden nap 10 korul mar agyban vagyok tobbnyire mar alszom is, olvasassal kapcsolodom ki vagy fozok, vagy a szerelmemmel vagyok :) de van ahova nem vihetem magammal.. :D aztan jon a hasmars..:D sztem meg lehet tanulni kontrollalni, nem eszek tejeset, odafigyelek hogyan etkezem. kb ezeket talaltam megoldaskent :)
2015. máj. 4. 09:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Király :)


És (szerintem) létezik még ennél is nagyobb kontroll az érzelmek - pszichoszomatikus tünetek fölött. Csak akarni kell.

2015. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ezekre kb tapasztalat alapjan jottem ra. :) azert irtam ki a kerdest h vajon masok hogyan "vedekeznek" az ilyesmi ellen:D persze gondolom h tobbfele mod van erre:) erdemes utana olvasgatni.. en sokat tudtam meg internet altal is errol.
2015. máj. 4. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!