Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja, hogy hidegek a...

Mi okozhatja, hogy hidegek a végtagjaim?

Figyelt kérdés

A kezem és a lábam mostanában nagyon hideg. Mitől lehet? Fázni egyáltalán nem fázom csak kezem lábam olyan mint egy-egy jégcsap.

16/L


2010. febr. 10. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Dohányzás.

Keringési problémák.

2010. febr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ezt okozhatja keringési vagy idegrendszeri probléma is. Esetleg dohányzás vagy túlzott koffein fogyasztás.
2010. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Az előzőek mellé leírnám még azt is, hogy esetleg nem mozogsz. Ülőmunkát végzel? Mert akkor ez normális. Az ülés miatt ráadásul ugye kicsit elnyomódnak az erek a lábban, és az is okozza.

én számítógépes munkát végzek, a jobb kezem az egerezés miatt olyan, mintha már elhalt volna. Gyakran kék is. Néha meg kell mozgatni a végtagjaidat, ha ez a helyzet. Ülő helyzetben is lehet, hajtogatod, nyújtogatod, megfeszíted az izamidat, és akkor javul egy kicsit.

2010. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó igazad van, én is számítógéppel dolgozom, és sokszor úgy érzem már nem is én ülök a gépnél, hanem valami robot!
2010. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezért ajánlják, hogy óránként öt percre tessen mindenki felállni a géptől, és megmozgatni a tagokat. De pl. ezt én is simán elfelejtem... Kell csinálni valami emlékeztetőt, vagy kitalálni pl. hogy óránként fel kelljen állni legalább, egy csésze teáért, vízért, bármi.
2010. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!